Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będą remontować nawierzchnię na Marcelińskiej - autobusy linii 45 i 69 pojadą objazdami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będą remontować nawierzchnię na Marcelińskiej - autobusy linii 45 i 69 pojadą objazdami
18-05-2014 20:17   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek rozpocznie się remont nawierzchni na ulicy Marcelińskiej. Przez dwa tygodnie autobusy linii nr 45 i 69 będą jeździć objazdami. Utrudnienia czekają również kierowców. Na ulicy Marcelińskiej wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Objazd wyznaczono ulicami Przybyszewskiego i Grunwaldzką.

Od poniedziałku, 19 maja na okres około 2 tygodni w związku z remontem nawierzchni ulicy Marcelińskiej na odcinku od ulicy Szamotulskiej do ulicy Grochowskiej, autobusy linii nr 45 w kierunku pętli Kacza) i linii nr 69 w stronę os. Kopernika kursować będą trasami objazdowymi.

Linia nr 45:
DWORZEC ZACHODNI - Zachodnia - Głogowska - Wyspiańskiego - Reymonta - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Grochowska - Marcelińska - Bułgarska - ... - KACZA.
Powrót po stałej trasie tj. ulicą Marcelińską do ulicy Przybyszewskiego.

Linia nr 69:
OS.ŁOKIETKA –… – Bukowska – Grochowska – Promienista – OS.KOPERNIKA.
Powrót po stałej trasie tj. ulicą Marcelińską do ulicy Przybyszewskiego.

Na trasie objazdu autobusy linii nr 45 i 69 zatrzymywać się będą na istniejących przystankach dziennych i nocnych. Wyłączone z użytkowania zostaną dwa przystanki na ulicy Marcelińskiej w kierunku ulicy Bułgarskiej tj. "Opalenicka" i "Szamotulska". Przystanek "Marcelińska" w kierunku ulicy Przybyszewskiego może zmienić lokalizację w trakcie prowadzenia prac.

Utrudnienia czekają również kierowców. Na ulicy Marcelińskiej obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu – od ulicy Grochowskiej do ulicy Ostroroga. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. ZDM zaleca objazd ulicami Przybyszewskiego – Grunwaldzką do ulicy Grochowskiej lub przez Szamotulską, Brzask i Grochowską dla ruchu lokalnego.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich prace będą prowadzone etapami. W pierwszej kolejności zostanie wyremontowana północna strona ulicy. Ruch odbywać się będzie południową stroną jezdni. W okresie układania nowej nawierzchni bitumicznej nastąpią czasowe (do kilku godzin) wyłączenia z ruchu skrzyżowań z ulicami Międzychodzką, Nowotomyską i Sierakowską.

Po zakończeniu remontu północnej części ulicy drogowcy z Zakładu Robót Drogowych przystąpią do frezowania i układania nowej nawierzchni jezdni po stronie południowej. Nadal obowiązywać będzie jeden kierunek jazdy od ulicy Grochowskiej do ulicy Ostroroga. W okresie układania nowej nawierzchni bitumicznej nastąpią czasowe (do kilku godzin) wyłączenia z ruchu skrzyżowań z ulicami Włodkowica, Lubeckiego, Skarbka, Ostoroga.

Jesienią ubiegłego roku, została wyremontowana ulica Marcelińska na odcinku od ulicy Ostroroga – Przybyszewskiego.

Prace drogowe, na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich, wykona Zakład Robót Drogowych. Zakończenie prac remontowych zostało wyznaczone na 31 maja 2014 roku.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

01

cze

00:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
II Bieg przez Kraje Nordyckie 2022

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: