Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Po dwóch tygodniach otwarto City Center. Klienci chcą przejścia naziemnego na Moście Dworcowym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Po dwóch tygodniach otwarto City Center. Klienci chcą przejścia naziemnego na Moście Dworcowym
09-05-2014 01:22   Janusz Ludwiczak
W czwartek po dwóch tygodniach przerwy otwarto centrum handlowe Poznań City Center. Galeria świeciła jednak pustkami. Najemcy narzekają na straty i obawiają się spadku obrotów. Sami klienci, który zawitali w czwartek nie bali się odwiedzić obiektu, jednak narzekają na złą drogę dojścia z przystanku tramwajowego na dworzec kolejowy i autobusowy. Nadal zamknięta jest też znaczna część drugiego piętra galerii. Nie działa m.in. muzeum motoryzacji.

Przez dwa tygodnie zamknięte było centrum handlowe Poznań City Center, po tym jak w piątek, 25 kwietnia ok. godz. 2 runął podwieszany sufit na drugim piętrze galerii handlowej. Na podłogę spadło nawet tysiąc metrów kwadratowych podsufitki. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce przybyła straż pożarna. Ponieważ w budynku lała się woda odłączono prąd. Przedstawiciele Wojewódzkiego i Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego przeprowadzili kontrole budynku i nakazali zarządcy obiektu remont uszkodzonych części.

W środę Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania wydał pozytywną decyzję na udostępnienie obiektu. Od czwartku od godz. 9:00 Poznań City Center znów jest dostępne dla klientów.

Nadal niedostępna jest spora część drugiego piętra galerii. Z powodu prowadzonych prac remontowych zamknięte są sklepy sieci House, Cropp Town, CCC, Home&You, Reserved, Smyk, Gadżeciak, Kinderplaneta, Martes Sport, City Sport, BoboQ i Sport Direct. Nieczynne jest również muzeum motoryzacji Automobilklubu Poznańskiego.

Klienci mają również jedyną i czasami dłuższą drogę do sklepu sieci Saturn czy restauracji znajdujących się na poziomie 2. Również dojście do punktów gastronomicznych sieci KFC, Burger King, Subway czy North Fish możliwe jest jedynie od strony Mostu Dworcowego i dworca kolejowego.

Niezadowolenia z całej sytuacji nie kryją najemcy. Dyrekcja centrum zamierza przez pewien czas obniżyć czynsze.

Wypadki się zdarzają, musimy się z tym pogodzić. Straty są ogromne, póki co my tutaj zostajemy. Trochę obawiamy się spadku klientów, czas pokaże. Dyrekcja galerii zadeklarowała nam rekompensatę. Trwają rozmowy - powiedział Andrzej z punktu sprzedaży telefonów komórkowych.

Bardzo dużo straciła sama galeria Poznań City Center, przede wszystkim w aspekcie wizerunkowym. My również ponieśliśmy straty. Przez dwa tygodnie nasz lokal był nieczynny, wyrzuciliśmy spore ilości żywności. Nie mieliśmy gdzie jej przechowywać, w galerii nie było prądu. Jeśli dyrekcja centrum nie zadba o dobrą promocję sporo klientów już tutaj nie wróci - żali się Leszek Sokalski z jednej z restauracji.

W czwartek centrum handlowe Poznań City Center świeciło raczej pustkami. Większość osób przyszło tutaj raczej z ciekawości niż na zakupy.

Klientów spytaliśmy czy nie bali się przyjść do Poznań City Center, jak im podoba się centrum handlowe oraz czy jednak miasto nie powinno wybudować przejścia naziemnego na Moście Dworcowym. Przez dwa tygodnie pasażerowie pociągów i autobusów by dostać się np. z przystanku tramwajowego "Poznań Główny" na dworzec kolejowy musieli pokonywać dodatkowo dystans pół kilometra. Ponadto brakowało miejsc, gdzie można było coś przekąsić, gdyż punkty gastronomiczne były nieczynne jak cała galeria.

Nie bałam się tutaj przyjść, jednak gdybym miała dzieci to bym się zastanowiła. To centrum handlowe porównuję do Starego Browaru, który jest przepiękny. Poznań City Center nie podoba mi się, ale ma dobrą lokalizację. Jest to raczej park przy dworcu służący zakupom. Korzystam z dworca PKP, jeżdżę bardzo często pociągami Intercity i osoby z Gdynii, ze Szczecina wypowiadają się bardzo negatywnie, narzekają, że ciężko znaleźć kasy - uważa Izabela Raczyńska.

Wiem co tutaj się stało, bo pracuje tutaj. Nie bałem się przyjść, nie ma się czego bać. Myślę, że sama galeria jest ok, nie do końca wykonanie jest takie jak powinno, co widać pół roku od otwarcia. Lokalizacja jest najlepsza jeśli chodzi o poznańskie centra handlowe. Kiepskie jest natomiast połączenie z dworcem. Miasto powinno wybudować przejście naziemne na Moście Dworcowym. Byłaby to lepsza droga dojścia. Ludzie mogliby przechodzić przez Most Dworcowy, a nie przez galerię handlową, nie dla każdego jest to komfortowe - wskazuje Patryk Skalasińki.

Nie bałyśmy się tutaj przyjść, jednak szkoda, że klienci nie otrzymują kasków przed wejściem. Galeria jest dobrze zlokalizowana, jednak powinno zostać przywrócone przejście dla pieszych, które znajdowało się na Moście Dworcowym. Jeżdżę pociągiem, codziennie zajmuje mi dodatkowo 10 minut dostanie się z dworca PKP do centrum - sądzą Patrycja i Alicja Maciejewska.

Nie, nie bałem się przyjść dzisiaj do tego centrum, skoro pozwolenie na użytkowanie wydał inspektor budowlany. Zaletą tej galerii jest świetna lokalizacja, jeśli chodzi o wykonanie i estetykę to już sprawa indywidualna. Niezrozumiałe jest dla mnie, że pasażerowie, którzy spieszą się na pociąg lub nie chcą odwiedzić galerii muszą nadkładać drogi. Pokazały to ostatnie dwa tygodnie, gdzie trzeba było dodatkowo nadkładać pół kilometra drogi - zauważa Michał Gabryelczyk.

Od 30 kwietnia do 8 maja pytaliśmy Państwa czy po otwarciu Poznań City Center dalej będziecie robić zakupy. Prawie 60% głosujących woli odwiedzać inne centra handlowe.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: