Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Górczyn: Anarchiści zamieszkają na Sielskiej? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Górczyn: Anarchiści zamieszkają na Sielskiej?
08-05-2014 01:26   Janusz Ludwiczak
W budynku przy ul. Sielskiej 26 i Jarochowskiego może powstać skłot. ZKZL zaproponował, by anarchiści przenieśli się tutaj z kamienicy przy ul. Paderewskiego i Szkolnej, którą zajmują nielegalnie.

Od roku w kamienicy opodal Starego Rynku, przy zbiegu ulic Szkolnej i Paderewskiego znajduje się skłot Od:zysk. W marcu budynek ten został sprzedany za ponad 8 mln zł. Anarchiści muszą więc opuścić nieruchomość. ZKZL zaproponował, by anarchiści przenieśli się do budynku przy ul. Sielskiej 26, zlokalizowanego w rejonie skrzyżowania z ul. Jarochowskiego.

Jest to skandaliczny pomysł. Jest to propozycja przedstawiona bez konsutlacji z mieszkańcami i radą osiedla. Będziemy protestować do skutku. Rada osiedla podjęła już specjalną uchwałę w tej sprawie - uważa Bartosz Zawieja, Radny Miasta Poznania.

Po rozmowach z mieszkańcami, którzy sąsiadują z miejscem, do którego mieliby zostać przeniesieni anarchiści jest negatywny odbiór. Miejsce na skłot, gdzie naprzeciwko jest dom pomocy społecznej, nieopodal przedszkole i szkoła podstawowa to nie jest dobre rozwiązanie. Koncerty i elementy z tym związane nie będą dobrze wpływały na mieszkańców i dzielnicę. Nikt z nami tego nie konsultował. Dowiedzieliśmy się o tym z mediów - dodaje Wiesław Banaś, przewodniczący Rady Osiedla Górczyn.

Tymczasem sami anarchiści nie są zainteresowani przeprowadzką na Sielską.

"Miasto w osobie Jarosława Pucka wyszło z propozycją, abyśmy zagospodarowali budynki przy ulicy Sielskiej, co w domyśle miało rozładować ewentualny konflikt związany ze skłotem Od:Zysk. Aby móc się jakkolwiek ustosunkować do powyższego pomysłu, zwróciliśmy się do ZKZL z pismem, o uszczegółowienie propozycji. Warto zaznaczyć, że nie był to żaden wniosek o przyznanie lokalu, a jedynie zapytanie. W międzyczasie fakt ten został ogłoszony publicznie przez Jarosława Pucka, który - jak się okazuje - nie skonsultował swoich decyzji ani z radą dzielnicy, ani z mieszkańcami ulicy Sielskiej. To typowy mechanizm działania naszych władz miejskich. Należy w tych okolicznościach stwierdzić, że kolejna złożona nam przez miasto propozycja, okazuje się niepoważna. Przypominamy, że kiedy zagrożone było dalsze funkcjonowanie skłotu Rozbrat, władze zaoferowały nam popadającą w ruinę drukarnię na Pułaskiego z nieuregulowanym statusem własnościowym, oraz dwie zdewastowane stodoły w okolicach lotniska wojskowego na Krzesinach z budynkiem zamieszkałym przez kilkuosobową rodzinę. [...]
Nie wiemy, dlaczego przedstawia nam się miejsce, którego i tak nie możemy przejąć. Już wcześniej sygnalizowaliśmy, że przeznaczenie budynków przy ulicy Sielskiej na cele działalności kulturalnej jest wątpliwe. W 2009 roku jeden z poznańskich teatrów odrzucił taką możliwość. W ciągu kolejnych 5 lat każda organizacja, której zaproponowano korzystanie z tego budynku postąpiła podobnie. Obecnie pragniemy stwierdzić, iż zamierzamy uszanować decyzję rady osiedla i części jego mieszkańców. Z różnych źródeł (m.in. facebook Rady Osiedla Górczyn) dochodzą do nas informacje, że opinie lokalnej społeczności są w tym temacie podzielone. Informujemy jednak, że bez jej pełnej akceptacji nie zostaną przez nas podjęte żadne kroki w tej sprawie"
- czytamy w oświadczeniu Federacji Anarchistycznej.


Komentarze (4)

08-05-2014 23:59:07
kolega
Bartuś Zawieja się znalazł. II LO rządzi:)
08-05-2014 20:11:25
N
Odpowiedź na obydwa powyżej: nauczono was traktować patologie i spaczenie jako normę. Organizujcie się i walczcie o swoje, bo nikt wam nic nie da. Anarchiści walczą, więc władze miasta muszą się z nimi liczyć.
08-05-2014 07:28:17
tonny
Nieroby jedne! Anarchiści to darmozjady, normalny człowiek musi harować by spłacić mieszkanie. Nie, należy ich po prostu wykurzyć z Paderewskiego, a budynek na Sielskiej niech ZKZL wynajmie studentom za złotówkę!
08-05-2014 06:12:29
Negatyw
Nie popieram eksmisji oraz stalkingu. Dlaczego jednak jedni muszą ciężko pracować, aby spłacać kredyt hipoteczny, a drudzy mają mieć lokum za free? Bank wysyła komornika i jest po zawodach, a tutaj wielkie oficjalne dyskusje...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: