Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Krzyż Światowych Dni Młodzieży w łazarskich kościołach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Krzyż Światowych Dni Młodzieży w łazarskich kościołach
19-04-2014 17:57   Janusz Ludwiczak
W Wielką Sobotę w kościele Chrystusa Sługi przy ul. Palacza, a później w kościele Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej odbyła się peregrynacja krzyża Światowych Dni Młodzieży i ikony Matki Bożej.

W Niedzielę Palmową krzyż Światowych Dni Młodzieży i ikona Matki Bożej zostały przekazane w Rzymie polskiej młodzieży. To już za dwa lata, od 26 do 31 lipca 2016 r. w Polsce, dokładnie w Krakowie odbędą się 31. Światowe Dni Młodzieży, w których ma wziąć udział papież Franciszek.

Krzyż przyjechał z Rzymu do Poznania 14 kwietnia, po Niedzieli Palmowej, na której młodzież naszej archidiecezji w liczbie 110 osób odbierała krzyż od młodzieży brazylijskiej. Krzyż i ikona trafiły najpierw do Katedry. Obecnie peregrynuje, czyli pielgrzymuje, wędruje po 80 parafiach całej naszej archidiecezji. Odwiedzi także miejsca, których nikt by się nie spodziewał - szkoły, szpitale, więzienia, areszty śledcze, a nawet rynki i uczelnie. Papież Franciszek mówi, żeby krzyż trafił w miejsca nieświęte, by ludziom przypominać, że Chrystus umarł także za nich. Tych miejsc jest łącznie 120. Przez najbliższe 20 dni krzyż będzie jeździł jeszcze po Polsce, później zostanie zabrany do krajów przy naszej wschodniej granicy, a później wróci znów do Polski - powiedział ks. Arkadiusz Szady z Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Krzyż Światowych Dni Młodzieży znany również jako Krzyż Roku Świętego, Krzyż Roku Jubileuszowego, Krzyż Pielgrzymujący lub Krzyż Młodych został podarowany młodzieży przez papieża Jana Pawła II w 1984 r. na zakończenie Jubileuszu Odkupienia. Odtąd pielgrzymuje on po całym świecie. Wędrował po Europie, dotarł do obu Ameryk, Azji, Afryki i Australii.

W 2003 roku papież Jan Paweł II podarował młodym drugi symbol wiary: Ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani, która słynie z niezliczonych łask. Panuje przekonanie, że obraz wiele razy ratował Wieczne Miasto, stąd lud rzymski nazywa go właśnie Salus Populi Romani.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: