Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jest szansa na bezpośredni dojazd z Głogowskiej na Poznań Główny i Półwiejską - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jest szansa na bezpośredni dojazd z Głogowskiej na Poznań Główny i Półwiejską
15-03-2014 07:33   Janusz Ludwiczak
ZTM rozważa uruchomienie połączenia tramwajowego z Górczyna i Łazarza na dworzec kolejowy, PKS czy do Starego Browaru oraz w okolice AWF.

W połowie stycznia po otwarciu Kaponiery dla tramwajów z Łazarza zniknęła bimba, którą można było z ulicy Głogowskiej dojechać na dworzec kolejowy i PKS, do Starego Browaru czy w okolice AWF. Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała już Zarządowi Transportu Miejskiego wniosek o przywrócenie linii tramwajowej, łączącej ulicę Głogowską z ul. Królowej Jadwigi i dalej Rondem Rataje, przez Most Dworcowy. Więcej w artykule: Rada osiedla chce przywrócenia linii tramwajowej z Głogowskiej na Królowej Jadwigi.

Otrzymaliśmy pismo Rady Osiedla Święty Łazarz dotyczące propozycji zmiany trasy linii nr 18 według której tramwaj miałby kursować ulicą Głogowską a następnie skręcać na most Dworcowy zapewniając bezpośrednie połączenie Górczyna i Łazarza z Głównym Dworcem PKP. Stoimy na stanowisku, że trasa linii nr 18 w obecnym kształcie doskonale się sprawdza, zapewnia dojazd z dworca na Jeżyce i Ogrody i nie wymaga zmian - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Nie wyklucza to jednak wprowadzenia w życie sugestii RO Św. Łazarz, mamy pewną propozycję, której realizacja zapewni bezpośredni dojazd z Górczyna i Łazarza m.in. na tramwajowy przystanek „Poznań Główny”. Jej wprowadzenie będzie jednak zależało od możliwości finansowych i efektów konsultacji z radami osiedli, których zmiany będą dotyczyły - dodaje Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

Raczej nie zostanie uruchomiona nowa linia. Swojej trasy nie zmieni też "czternastka", która jeździ przez Dworzec Zachodni i dalej trasą PeSTki. Bez zmian pozostanie także trasa linii nr 8, która prowadzi przez "Teatralkę", Plac Wielkopolski i Ostrów Tumski.

Najprawdopodobniej bezpośrednie połączenie Górczyna i Łazarza z "Poznań Główny", deptakiem i "Browarem" zapewni "piątka". Tramwaje linii nr 5 miałby jeździć przez Głogowską, Most Dworcowy, Matyi, Królowej Jadwigi, Rondo Rataje, Jana Pawła II do trasy Kórnickiej, a następnie Górnym Tarasem Rataj po stałej trasie. Trasa "piątki" dubluje się od Górczyna aż do Okrąglaka z przebiegiem linii nr 8.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: