Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Osoby starsze i niepełnosprawni chcieliby, by autobusy "64" zatrzymywały się przy przychodni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Osoby starsze i niepełnosprawni chcieliby, by autobusy "64" zatrzymywały się przy przychodni
07-03-2014 07:29   Janusz Ludwiczak
Rada Osiedla Św. Łazarz otrzymuje regularnie postulaty od mieszkańców, by autobusy linii nr 64 zatrzymywały się przy przychodni na ul. Kasprzaka. - Mam problemy z poruszaniem się, korzystam z chodzika. Podjeżdżam do przychodni autobusem "64" Zarówno z przystanku przy Sczanieckiej jak i z Chociszewskiego jest zbyt duża odległość do poradni przy Kasprzaka - mówi Lilia Skonieczna, niepełnosprawna mieszkanka Łazarza.

W grudniu 2012 r. na ulicy Matejki za skrzyżowaniem z Konopnickiej ZTM utworzył dodatkowy przystanek na żądanie, o który przez półtora roku starali się podopieczni z Dziennego Domu Pomocy - o czym szerzej w artykule: Przy II LO stanął przystanek autobusowy, o który starali się seniorzy z Dziennego Domu Pomocy.

Teraz pojawiają się postulaty, by na ul. Kasprzaka powstał przystanek, tuż obok przychodni.

Mam problemy z poruszaniem się, korzystam z chodzika. Nie stać mnie na taksówki, podjeżdżam więc do przychodni autobusem "64". Zarówno z przystanku przy Sczanieckiej jak i z Chociszewskiego jest zbyt duża odległość do poradni przy Kasprzaka - mówi Lidia Skonieczna, mieszkanka ul. Chełmońskiego.

Sporo postulatów od mieszkańców w sprawie utworzenia dodatkowego przystanku przy przychodni otrzymuje Rada Osiedla Św. Łazarz. Jak powiedziała Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz dzielnicowy samorząd pomocniczy otrzymuje każdego miesiąca sporo telefonów i pism od mieszkańców w tej sprawie.

W czwartek na ul. Kasprzaka, przy wejściu do przychodni zapytaliśmy przechodniów czy byliby za tym, by autobusy linii nr 64 jadąc w kierunku os. Kopernika zatrzymywały się przy poradni.

Jest to bardzo dobry pomysł. Przystanek przydałby się zarówno osobom starszym, niepełnosprawnym jak i nam, matkom z dziećmi - uważa Karolina Wejchter.

Nie korzystam z komunikacji miejskiej, ale ludziom starszym, którzy mają problem z poruszaniem się ten przystanek z pewnością ułatwiłby życie - twierdzi Justyna Wojtczak.

Osoby starsze i niepełnosprawne mają trochę kawałek do przejścia z przystanku przy ul. Chociszewskiego, jednak utworzenie kolejnego przystanku nawet na żądanie wydłuży czas podróży. W godzinach szczytu na ul. Kasprzaka tworzą się korki - sądzi Maria Przybylak.

Autobusy mogłyby zatrzymywać się tutaj przy przychodni. Osoby starsze i niepełnosprawne miałyby blisko do lekarza. Należy ułatwić im życie - powiedziała Karolina Porolniczak.

Rozumiem, że seniorzy mają daleko do przychodni, ale autobus nie może zatrzymywać się co 50 metrów. Co mają mówić osoby, które jadą na przykład z Jeżyc na os. Kopernika. Mają spędzić godzinę w autobusie? - zauważa Piotr Marciniak.

A jakie jest Państwa zdanie na ten temat? Czy powinien powstać dodatkowy przystanek, chociaż na żądanie przy przychodni? A może przystanek "Sczanieckiej" powinien zostać przesunięty? A może są Państwo zdania, że autobusy to nie taksówki, przystanki nie mogą być przy każdym dużym skrzyżowaniu i ważnej instytucji. Czekamy na opinie i komentarze pod artykułem.


Komentarze (3)

13-03-2014 23:25:14
piko
Niech będzie na żądanie przystanek.
08-03-2014 18:13:40
tonny
Najlepiej byłoby przesunąć przystanek "Sczanieckiej" blizej ulicy Morawskiego i problem z głowy dla obu stron i starszych, niepełnosprawnych i pasażerów, którzy chcą szybko dojechać.
07-03-2014 15:22:27
Mieszkaniec ul. Morawskiego
Jestem za tym, aby przenieść bliżej przystanek dla autobusów jadących w stronę os. Kopernika. Natomiast drugi przystanek jest bardzo blisko - bez przesady.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: