Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W czerwcu odbędzie się PeWuKa II, która pokaże dorobek polskich firm i przedsiębiorstw - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W czerwcu odbędzie się PeWuKa II, która pokaże dorobek polskich firm i przedsiębiorstw
06-03-2014 16:06   redakcja, MTP
Od 2 do 15 czerwca Targi zorganizują tzw. "PeWukę bis". Wystawa "II Powszechna Wystawa Krajowa - Konkurencyjna Polska" ma zaprezentować dorobek polskich firm i przedsiębiorstw na przełomie lat 1989-2014 z okazji 25-lecia wolnej Polski.

Udało nam się uzyskać aprobatę prezydenta dla pomysłu, aby przy okazji targów ITM zorganizować tzw. "PeWukę bis". Wystawa nie będzie co prawda na 80 hektarach i nie zadłuży miasta, ale będzie prezentować dorobek firm, którym się udało w ciągu ostatnich 25 latach od 1989 do 2014 roku. Wystawa miałaby przedstawić firmy i przedsiębiorstwa nie tylko państwowe, ale również te, które zostały sprywatyzowane, przejęte przez polskich lub zagranicznych nabywców, które nie zginęły z powierzchni ziemi, wniosły swój wkład, zostały unowocześnione, stały się potencjalnymi graczami. Jest ogromne zainteresowanie przedstawicieli wszystkich sektorów. Mamy nadzieję, że będzie to bardzo sympatyczna i pouczająca ekspozycja - zapowiadał w grudniu Andrzej Byrt, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wiadomo już, że II Powszechna Wystawa Krajowa "Konkurencyjna Polska" odbędzie się od 2 do 15 czerwca. Wystawa, nad którą patronat objął już Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski ma zaprezentować największe osiągnięcia polskiej gospodarki, przemysłu i kultury ćwierć wieku po obradach Okrągłego Stołu, wyborach czerwcowych i powołaniu pierwszego niekomunistycznego rządu w bloku sowieckim. PeWuKa 2 będzie niepowtarzalną okazją do tego, by przedstawić polskie sukcesy w takich dziedzinach, jak: Gospodarka, Samorząd, Kultura, Obywatel, które przybliżyły nasz kraj do grona najlepiej rozwiniętych państw świata.

Podczas rekordowej, bo trwającej dwa tygodnie wystawy i towarzyszących jej konferencji, na terenie MTP będzie można zobaczyć i bliżej poznać wszystko, co najlepsze w polskim biznesie i kulturze. Będzie to zarazem doskonała okazja do wspólnego podsumowania minionych lat, które upłynęły w naszym kraju pod znakiem głębokich przemian politycznych i gospodarczych.

Dla usystematyzowania ogromu wiedzy i uatrakcyjnienia fascynującej lekcji historii, jaką będzie PWK, wystawa zostanie podzielona na cztery strefy tematyczne. Zaplanowana na 14 dni ekspozycja będzie skupiała się na czterech grupach tematycznych.

Pierwsza ze stref zostanie poświęcona największym dokonaniom Polski minionych dwudziestu pięciu lat. Osiągnięciom, które w znaczący sposób wpłynęły na wzrost znaczenia Polski na arenie międzynarodowej.

Ekspozycja "Kultura" będzie przestrzenią prezentacji osiągnięć w dziedzinie sztuki i designu oraz miejscem spotkań z największymi osobowościami.

Strefa "Samorząd" będzie przybliżała uczestnikom dokonania polskich samorządów w budowaniu silnego gospodarczo kraju.

Przestrzeń "Obywatel" będzie z kolei miejscem spotkań z wybitnymi Polakami oraz strefą prezentacji procesu kształtowania się społeczeństwa obywatelskiego.

Z tej okazji wydany zostanie specjalny album "25 lat Konkurencyjnej Polski". Będzie to unikatowe kompendium wiedzy na temat przemian, jakie zaszły w Polsce podczas minionych 25 lat. Prestiżowe wydawnictwo zostanie podzielone na dwa volumeny, z których pierwszy będzie dedykowany największym sukcesom Polski minionego ćwierćwiecza, a drugi ofercie współczesnych firm i instytucji obecnych na wystawie PWK.

W gronie wyjątkowych autorów współtworzących okolicznościowe wydawnictwo znajdą się ponadto red. Paweł Jabłoński i red. Zdzisław Pietrasik. Redagowane przez nich artykuły będą poruszały takie zagadnienia jak: Polska na arenie międzynarodowej, gospodarka, samorząd, kultura, obywatel, nauka i sport.

ZOBACZ TAKŻE: 84 lata temu rozpoczęła się PeWuKa, która zmieniła oblicze ówczesnego Łazarza


R E K L A M A

Komentarze (2)

06-03-2014 21:20:15
MIKI
To ciekawe , że na planie są dwa wejścia wschodnie !!???
06-03-2014 16:46:55
jatoja
W czerwcu PeWuKa a we wrześniu- hehe? I dalej - nasza myśl techniczna. Łatwiej ubezwłasnowolnić pomysłodawcę wyprodukowanymi na potrzebę chwili "przepisami" niż dokładać do nowych technologii.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: