Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZDM ogłosił konkurs na zagospodarowanie małą architekturą i zielenią ulicy Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZDM ogłosił konkurs na zagospodarowanie małą architekturą i zielenią ulicy Głogowskiej
28-02-2014 12:27   Janusz Ludwiczak
Zarząd Dróg Miejskich ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji pt. "Zagospodarowanie elementami małej architektury i zielenią ulicy Głogowskiej na odcinku od Mostu Dworcowego do ul. Ściegiennego w Poznaniu". Celem konkursu jest opracowanie spójnej koncepcji obsadzeń drzewami, krzewami oraz elementami małej architektury, która w dalszym etapie będzie stanowić podstawę sporządzenia projektu wykonawczego. Realizacja części lub całości projektu przewidziana jest na ten rok.

Jak już informowaliśmy dwa tygodnie temu jest szansa, że główna ulica Łazarza znów będzie tętnić życiem. Mieszkańcy wracający ulicą Głogowską np. z Rynku Łazarskiego lub udający się do Parku Wilsona będą mogli odpocząć na ławkach. W ramach realizacji małej architektury pojawią się również misy z zielenią - trawą, krzewami i małymi drzewkami a także kosze na śmieci. Na to zadanie Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała 54 tys. zł. Kolejne ok. 300 tys. zł przekaże miasto, dzięki przyjętej przez Radę Miasta poprawce Komisji Rewitalizacji. Więcej w artykule: Będzie mała architektura na Głogowskiej. Ławki i kwietniki ożywią główną ulicę Łazarza?

ZDM ogłosił właśnie konkurs na opracowanie koncepcji pt. "Zagospodarowanie elementami małej architektury i zielenią ulicy Głogowskiej na odcinku od Mostu Dworcowego do ul. Ściegiennego w Poznaniu". Skierowany jest do architektów, architektów krajobrazu, plastyków, pracowni architektonicznych, a także do studentów powyższych kierunków oraz innych osób posiadających umiejętność projektowania form przestrzennych.

Przewidziano nagrody w wysokości 5 tys. zł brutto za zajęcie I miejsca, a także II nagrodę w kwocie 3 000,00 zł brutto i III nagrodę - 2 tys. zł. Dodatkową nagrodą dla zwycięzcy konkursu będzie umieszczenie elementów małej architektury zaprojektowanych w koncepcji w Katalogu Mebli Miejskich Miasta Poznania z podaniem nazwiska projektanta.

Regulamin konkursu oraz materiały zamieszczone są na stronie internetowej Zarządu Dróg Miejskich.

Konkurs prowadzony jest pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania.


Komentarze (2)

28-02-2014 17:07:53
emm
a ja poproszę żeby na Kolejowej ZDM nie wyłączał światła o 6 rano w ramach oszczędności bo właśnie zwichnęłam nogę jak szłam do pracy o 6.04-było bardzo ciemno przeciez to luty! a ulica Głogowska w ogóle mnie nie obchodzi w związku z tym
28-02-2014 13:01:03
;)
wreszcie coś pozytywnego ze strony ZDM. Oby prace były ciekawe i ... nie zabrakło determinacji i środków na projektu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Pieśni naszych czasów" Koncert Zespołu "Mała Caryna" - Łukasz Nowak i Marcin Snokowski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: