Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Otwarto siłownię "na wolnym powietrzu" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Otwarto siłownię "na wolnym powietrzu"
27-10-2008 23:05   Janusz Ludwiczak
Ostatni tydzień października rozpoczął się otwarciem na terenie Szkoły Podstawowej nr 77 przy ulicy Dmowskiego siłowni "na wolnym powietrzu", z której mogą korzystać nie tylko uczniowie szkoły, ale i sami mieszkańcy.

W poniedziałek na terenie Szkoły Podstawowej nr 77 im.15 Pułku Ułanów Poznańskich przy ul. Dmowskiego 50 w obecności Krzysztofa Kapitaniuka z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania, Wojciecha Wośkowiaka – Radnego Miasta Poznania, Marcina Tomczaka z Rady Osiedla Świętego Łazarza, Alicji Konarskiej – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 77, nauczycieli i uczniów SP77 otwarto siłownię na wolnym powietrzu.

Obiekt, który jest monitorowany i oświetlony jest czternastym tego typu punktem w Poznaniu, a docelowo będzie ich 16.

W łazarskiej siłowni na wolnym powietrzu znajduje się aż sześć przyrządów i urządzeń do ćwiczeń, spalania tkanki tłuszczowej oraz poprawienia kondycji fizycznej. Od poniedziałku w siłowni przy ul. Dmowskiego znajdziemy wiosło, bieżnię, przyrząd do ćwiczenia klatki piersiowej, narciarz, rowerek stacjonarny i sztangę do wyciskania w leżeniu.

Projekt zrealizowany przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta przy wsparciu Rady Osiedla Świętego Łazarza ma na celu zapewnienie uczniom szkoły oraz mieszkańcom, przede wszystkim nastolatkom zagospodarowanie czasu wolnego.

10 tysięcy złotych na powstanie polowej siłowni pochodzi ze środków miasta. Drugie tyle dała Rada Osiedla Świętego Łazarza. Jeden z przyrządów pochodzi też z funduszy Szkoły Podstawowej nr 77.

Rada Osiedla Św.Łazarza wyraziła pełne uznanie dla inicjatywy i przeznaczyła na nią 10 tysięcy złotych. Siłownia celów ma wiele, jednak głównie chodzi o aktywność sportową i bezpieczeństwo. Ważne, by skupiać na ćwiczeniach pewne osoby, które nie mając co zrobić z wolnym czasem, szukają alternatywnych, nie zawsze zgodnych z prawem wrażeńpowiedział Marcin Tomczak z Rady Osiedla Świętego Łazarza.

Tutaj mamy zainstalowaną kamerę, obiekt jest pod nadzorem. Podobna siłownia jest już na Osiedlu Popiełuszkidodał Marcin Tomczak.

W ramach programu "Bezpieczne miasto" w Poznaniu powstały nie tylko siłownie na wolnym powietrzu. W obiektach oświatowych pojawiły się już ścianki wspinaczkowe, polowe stoły do ping-ponga, kosze do koszykówki czy skate park na Osiedlu Dębina. Miasto przeznaczyło na ten program ponad 140 tysięcy złotych, przy dużym wsparciu rad osiedli.


R E K L A M A

Komentarze (1)

28-10-2008 15:16:31
antoś
milo czytac o dobrej wspolpracy wydzialu z rada osiedla, moze wreszcie "trudna mlodziez" bedzie miala swoje miejsce nie tylko na palenie dragow.... moze bedziemy mieli dzieki temu jakiegos olimpijczyka.... dobra robota pp. kapitanisk, woskowiak i tomczak...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 26-09-2021
Park Wilsona
Poznań Wood Festival - festiwal rzeźby
W programie: - warsztaty malowania w drewnie
- warsztaty rzeźby w glinie>br> - licytacje drewnianych rzeźb
- konkurs główny

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

27

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: