Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jaka przyszłość czeka Park Kasprowicza? Przy Reymonta powstaną wieżowce? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jaka przyszłość czeka Park Kasprowicza? Przy Reymonta powstaną wieżowce?
10-02-2014 07:26   Janusz Ludwiczak
Jeszcze do wtorku można składać wnioski uwagi i sugestie dotyczące projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Parku Kasprowicza. Natomiast do 14 lutego można przesyłać uwagi do projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Poznania. Projekt przewiduje m.in. funkcje mieszkaniowo-usługową w miejscu ogródków działkowych przy ul. Potockiej czy zabudowę terenów wzdłuż ul. Reymonta.

Do wtorku, 11 lutego można składać wnioski, uwagi i sugestie dotyczące projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Park Kasprowicza", drogą listowną na adres:
Miejska Pracownia Urbanistyczna, ul. Bolesława Prusa 3, 60-819 Poznań lub mailowo: mpu@poznan.mpu.pl. Wszelkich informacji udziela również Anna Siminiak, tel. 61 845 50 62.
Wniosek do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego można pobrać ze strony internetowej mpu.pl

Do 11 lutego będzie zbierać wnioski, które następnie zostaną rozpatrzone przez pana prezydenta. Na podstawie rozpatrzonych wniosków a także opinii dopiero powstanie koncepcja, która za kilka miesięcy zostanie przedstawiona mieszkańcom na II etapie konsultacji społecznych - tłumaczy Łukasz Olędzki, rzecznik Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Wraz z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego sporządzany ma być projekt zmian studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Poznania.

Studium i mpzp to jest procedura równoległa. Plan będzie taki jakie będzie studium. Będzie to okazja do wprowadzenia zmian w projekcie studium i przesądzenia na długie lata jak ma będzie wyglądać Park Kasprowicza o ile inwestor nie otrzyma warunków zabudowy. Plan musi być zgodny ze studium, które obowiązuje w momencie jego uchwalenia. Jedno nie wyklucza drugiego - wyjaśnia Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania.

Jeżeli całościowa koncepcja będzie taka, że wprowadzona zabudowa doprowadzi do tego, że pozostała część Parku Kasprowicza będzie dobrze utrzymana, pływalnia letnia zostanie odrestaurowana lub powstanie nowy obiekt o tym charakterze rekreacyjnym, to jestem skłonny rozmawiać nawet z deweloperami - dodaje radny Łukasz Mikuła.

Park Kasprowicza powinien nadal pełnić funkcję sportowo-rekreacyjne. Jest to trochę straszenie wybudowaniem kilkunastupiętrowych wieżowców, co jest w tej chwili niemożliwe, ponieważ nie trwa postępowanie administracyjne w tej sprawie. Zmiany w studium proponowane dopuszczają 25 metrów, na pewno nie powstaną kilkunastopiętrowe wieżowce. Musimy się niestety liczyć, że jeżeli zabronimy całkowitej zabudowy na terenie, który jest w użytkowaniu wieczystym, na terenie prywatnym, będziemy musieli zapłacić odszkodowanie. Należy szukać kompromisu, żeby pozwolić na niską, umiarkowaną zabudowę, chociażby po to, żeby wpływy z tej zabudowy zostały zainwestowane na terenie Parku Kasprowicza - zauważa Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania.

Uwagi do projektu studium studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Poznania można składać z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy do piątku, 14 lutego w siedzibie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, ul. Prusa 3, 60-819 Poznań. Projekt został wyłożony do wglądu w siedzibie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej przy ul. Prusa 3 (III piętro, pokój 36, w godz. 9:00-13:00). Dokument znajduje się również na stronie internetowej MPU.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: