Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rok Drewnianego Konia będzie szalony - Jacek Kryg w "Kręgu" o horoskopie chińskim - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rok Drewnianego Konia będzie szalony - Jacek Kryg w "Kręgu" o horoskopie chińskim
29-01-2014 14:19   redakcja, eRTe
We wtorek, 28 stycznia na zaproszenie Stowarzyszenia Radiestetów im. Czesława Spychalskiego gościł w Klubie Krąg znany astrolog, kulturoznawca i mistrz feng-shui Jacek Kryg. Tematem wykładu był zbliżający się początek nowego roku chińskiego i przepowiednie z tym rokiem związane.

Chiński kalendarz opiera się na dwóch aspektach – 12 znakach zodiaku tworzących tzw. mały cykl oraz 5 żywiołach, które połączone z zodiakiem dają duży cykl sześćdziesięcioletni. 31 stycznia rozpocznie się kolejny chiński nowy rok. Zgodnie z chińską astrologią będzie to Rok Drewnianego Konia.

Koń w chińskiej symbolice jest dobrym, pozytywnym znakiem, symbolem zwycięstwa, sukcesu, przyspieszenia, szczęścia i bogactwa. Jednak jest również kojarzony z żywiołowością, szaleństwem, nieroztropnością. Dlatego nie będzie to rok spokojny – uważa Jacek Kryg, astrolog i mistrz geng-shui.

Nadchodzący rok będzie rokiem długim, aż 384 dniowym, ponieważ jest rokiem przestępnym. Chińczycy zamiast dodatkowego dnia dodają w roku przestępnym dodatkowy miesiąc księżycowy, który będzie trwał od 24 października do 21 listopada. Ponieważ miesiąc przestępny jest uważany za wyjątkowo pechowy, druga połowa roku będzie znacznie gorsza niż pierwsza. Nie należy zatem odkładać ważnych decyzji, ich powodzenie będzie tym pewniejsze, im wcześniej będą podjęte.

Zdaniem astrologa, rok konia sprzyja zawieraniu małżeństw, ale rośnie też szansa na małżeńskie skandale, romanse i poczęcie męskiego potomka.

W polityce będzie to rok zmian, rewolucji i ruchów narodowowyzwoleńczych, niektórzy politycy mogą utracić władzę i znaczenie. Chińczycy w roku konia nie obawiają się kryzysu, ale rośnie zagrożenie wojną, atakami terrorystycznymi i skażeniem środowiska. Mogą pojawiać się zarazy, huragany, wielkie pożary, ale też powodzie i susze – jeśli już wystąpią, będą to zjawiska ekstremalne. Najczęstszymi chorobami będą choroby serca i układu krążenia, rok sprzyja także wszelkim zaburzeniom umysłowym i chorobom psychicznym oraz zarazom przenoszonym przez powietrze.

Jako że rok konia sprzyja przełamywaniu barier, wynalazkom i spektakularnym osiągnięciom, nie należy się bać realizacji swoich marzeń i planów. Będzie to szczególnie dobry rok dla urodzonych pod znakiem bawołu, niekorzystny natomiast dla osób spod znaku szczura – mówił Jacek Kryg.

Szczególnie uważać należy przy wszelkich pracach związanych z rozpalaniem ognia, instalacjami elektrycznymi i gazowymi. Niekorzystne będą miejsca położone w północno-zachodniej części domu czy mieszkania, unikać należy też aktywności w godzinie szczura czyli od 23:00 do 1:00.

Jak podkreślał jednak astrolog, zagrożenia, mimo iż całkiem realne, są tylko zagrożeniami potencjalnymi. Jacek Kryg mówił o tym, że rolą astrologa jest głównie ostrzeganie przed niebezpieczeństwami grożącymi światu i poszczególnym ludziom. Przyszłość nie jest zdeterminowana i ten, kto potrafi właściwie odczytać znaki, może uniknąć pułapek losu i przejść spokojnie przez niebezpieczny czas.


Komentarze (1)

23-06-2014 19:45:37
smok38
Rok 2014 nie jest rokiem przestępnym.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

20

cze

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

21

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: