Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Studenci medycyny kształcą się już w Centrum Biologii zbudowanym za 71,5 mln zł - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Studenci medycyny kształcą się już w Centrum Biologii zbudowanym za 71,5 mln zł
22-01-2014 07:36   Janusz Ludwiczak
Do użytku został oddany nowoczesny gmach Centrum Biologii Medycznej, który powstał przy ulicy Rokietnickiej. W gmachu, który powstał w ciągu trzech lat za 71,5 mln zł zajęcia mają już studenci Uniwersytetu Medycznego. Uczelnia planuje również budowę parkingu, który miałby powstać w kampusie przy zbiegu ulic Bukowskiej, Przybyszewskiego i Rokietnickiej.

W 2005 roku przy zbiegu ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego otwarte zostało Collegium Stomatologicum. Trzy lata później powstało Centrum Medycznej Informacji Naukowej, w skład którego weszła Biblioteka Główna Uniwersytetu Medycznego i Centrum Kongresowo-Dydaktyczne. Natomiast w październiku 2010 roku otwarty został nowy Dom Studencki "Karolek".

Na mapie rozrastającego się kampusu Uniwersytetu Medycznego, które mieści się w obrębie ulic Przybyszewskiego, Marcelińskiej, Polnej i Bukowskiej przybył nowy obiekt - Centrum Biologii Medycznej, którego budowa rozpoczęła się w 2009 roku. Budynek ma pięć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną, gdzie mieści się parking. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu wynosi prawie 10 tysięcy metrów kwadratowych.

Centrum Biologii Medycznej uzyskało pozwolenie na użytkowanie, w związku z tym od października 2013 r. w budynku odbywają się zajęcia ze studentami. Jednocześnie trwają prace związane z przeniesieniem wybranych jednostek oraz ich laboratoriów, które znalazły siedzibę w nowym budynku. Prowadzone są również działania związane z rozliczeniem inwestycji. Dotychczas nie zaplanowano terminu uroczystego otwarcia Centrum - objaśnia mgr inż. Paweł Glaser, dyrektor ds. administracyjnych Uniwersytet Medycznego.

W budynku swoją siedzibę ma Katedra Biotechnologii Medycznej, Katedra Biologii i Ochrony Środowiska, Katedra i Zakład Patofizjologii, Katedra i Zakład Genetyki, Katedra Psychiatrii, Laboratorium Międzywydziałowe, Zwierzętarnia. W Uniwersyteckim Centrum Biologii Medycznej mieści się też pięć sal wykładowych, sześć sal seminaryjnych oraz pomieszczenia techniczne.

Uniwersytet Medyczny planuje również w kampusie w obrębie ulic Bukowskiej, Przybyszewskiego, Rokietnickiej i Polnej wybudować parking. Wydział Urbanistyki i Architektury wydał właśnie pozwolenie na budowę.

Budowę parkingu zaplanowano przy ul. Rokietnickiej, ma on być usytuowany pomiędzy budynkami Centrum Biologii Medycznej, Centrum Kongresowo-Dydaktycznym oraz Centrum Stomatologii. Uczelnia uzyskała pozwolenie na budowę. Projekt budowy parkingu stanowi integralną część działań związanych z planami zagospodarowania terenu w obrębie ww. budynków, które mają być realizowane w trakcie najbliższych lat - tłumaczy Paweł Glaser z Uniwersytetu Medycznego.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: