Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"To są słupy telegraficzne" - przycięto drzewa na Jarochowskiego, przy skrzyżowaniu z Wyspiańskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"To są słupy telegraficzne" - przycięto drzewa na Jarochowskiego, przy skrzyżowaniu z Wyspiańskiego
22-12-2013 08:09   Janusz Ludwiczak
To woła o pomstę do nieba. Na ulicy Jarochowskiego tak przycięto drzewa, że zrobiono z nich słupy telegraficzne. Te drzewa już nigdy nie odżyją - alarmuje nasza Czytelniczka.

Kilka dni temu wycięto drzewa na ulicy Jarochowskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Wyspiańskiego, tuż obok Młodzieżowego Domu Kultury nr 33 i Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych.

To są słupy telegraficzne a nie drzewa! Te drzewa już nigdy nie odżyją i nie odrosną. Dziwie się, że na to zgodę wydał Wydział Ochrony Środowiska - alarmuje Małgorzata Czarkowska na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Wycinki na pewno nie przeprowadził Zarząd Zieleni Miejskiej.

Z tego co wiem, nie przeprowadzaliśmy tam przycinki drzew - powiedziała Jolanta Szymczak, Inspektor Nadzoru Grunwald, Zarząd Zieleni Miejskiej.

Nie otrzymaliśmy również odpowiedzi od Zarządu Dróg Miejskich. Do sprawy jeszcze wrócimy.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: My Poznaniacy chcą drzew na Kolejowej

ZOBACZ TAKŻE: Nie będzie wycinki akacji na Klonowica

ZOBACZ TAKŻE: Ścięto ponad stuletnią topolę przy Marcinku

ZOBACZ TAKŻE: Na ul. Wyspiańskiego posadzona zostanie nowa zieleń i pojawią się ławki

ZOBACZ TAKŻE: "Wycięte zostały tylko drzewa owocowe"

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (6)

23-12-2013 17:39:02
Nie i tyle
Pewno Grobelny do kominka drwa potrzebował !
23-12-2013 15:24:36
Monika
"Sprawę obcinki trzeba wyjaśnić, ale z obserwacji drzew nawet w tym stanie wynika,że odrosną,jeśli nie były chore i suche". Może i odrosną, ale jak długo te drzewa po takich zabiegach pielęgnacyjnych przeżyją? To nie tylko kwestia zbyt radykalnego cięcia (drzewo nie powinno stracić więcej niż 1/3 korony), ale również brak zabezpieczenia miejsc cięcia pastami grzybobójczymi. Wracając do tego konkretnego przypadku, aż prosi się o sprawdzenie, kto opłaci fakturę za ową "pielęgnację", a następnie udać się z tą informacją do Wydziału Ochrony Środowiska. Bez zgody tego urzędu nie wolno nie tylko wycinać, ale także przycinać drzew. Mam wrażenie, że jeden wysoki mandat powstrzyma kilka osób przed tego typu samowolą.
23-12-2013 12:15:40
Lech Sadowski - dyrektor ZSGL
Wygląd jest rzeczywiście upiorny. Nie zlecał tej wycinki Zespół Szkół. Działka należy do MDK nr 3. Tam chyba należy pytać.
22-12-2013 14:11:23
Małgorzata
Inaczej na tak drastyczne cięcia reaguje np. robinia (akacja), topola, kasztanowiec a z pnia lipy wyrosną po latach nędzne kępki gałązek jak widać na pierwszym i drugim zdjęciu - to drzewo własnie tak zmasakrowano parę lat temu.
22-12-2013 10:19:19
j56
Sprawę obcinki trzeba wyjaśnić, ale z obserwacji drzew nawet w tym stanie wynika,że odrosną,jeśli nie były chore i suche.Przykład?Ostatnio zakwalifikowano do usunięcia akację na ul Hetmańskiej przy Jarochowskiego,obcięto do gołego pnia.Po paru dniach zaczęły odrastać nowe gałęzie po 2 tygodniach na około 40-50 cm, drzewo zaczęło żyć na nowo.Obserwowaliśmy z żoną ten fenomen z radością i mieliśmy nadzieję że akacja zostanie, ale" plan wycinki" musiał być wykonany i jest teraz pniak, ale jaki zdrowy, czyste drewno.Szkoda że nie zrobiłem zdjęć akacji a pieniek można zobaczyć.Również przy Tesco na Mrągowskiej drzewa kiedyś obcięto,dzisiaj są na nowo piękne i bujniejsze.
22-12-2013 09:09:01
Małgorzata
Dalsza dewastacja trwała jeszcze wczoraj - w sobotę - przycinano młode zdrowe gałęzie z drzew rosnących na trawniku. Zniszczono nieodwracalnie piękne duże drzewa, które były ozdobą zabytkowego zespołu szkół, stanowiły enklawę zieleni w tej cześci Łazarza. Obecny widok jest poprostu upiorny - kto za to odpowiada? Kto zlecił i zatwierdził?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

19

sie

do 20-08-2022
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni z występem artystycznym zespołu DuetWhiteNight i pokazem świetlnym
w godz. 20:00-2:00

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

21

sie

Park Wilsona Muszla Koncertowa
XVI Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: