Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Adopcja Serca dla afrykańskich dzieci w SP77 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Adopcja Serca dla afrykańskich dzieci w SP77
20-12-2013 08:26   Janusz Ludwiczak
W Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego odbył się koncert charytatywny połączony z kiermaszem świątecznym, z których dochód zostanie przeznaczony na "Adopcję Serca" - projekt, który ma na celu pomóc w nauce dzieciom z Afryki. Dzięki zebranym w poniedziałek pieniądzom podczas kiermaszu i koncertu uda się zapewnić naukę, jedzenie i odzież dla niewidomego dziecka ze szkoły muzycznej w RPA.

Już po raz kolejny odbył się w Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego kiermasz świąteczny połączony z koncertem świątecznym. Dzięki zebranym w poniedziałek pieniądzom podczas kiermaszu i koncertu uda się zapewnić naukę, jedzenie i odzież dla niewidomego dziecka ze szkoły muzycznej w RPA.

Szkoła Podstawowa nr 77 od siedmiu lat uczestniczy w akcji charytatywnej "Adopcja Serca", dzięki której udało się już pomóc kilku dzieciom w Afryce. Ostatnio "Siedemdziesiątkasiódemka" opiekowała się 11-letnim Dawidem, który zamiast do pracy mógł uczęszczać do szkoły. Dzięki wsparciu SP77 udało się również wybudować szpital dla maluchów cierpiących na chorobę głodową. Wykupując "Bilet do stacji życie" (za 72 euro każdy) udało się opłacić leczenie trójki dzieci i wysłać do nich paczki z maskotkami pluszowymi i zabawkami dla niewidomych.

W minionych latach dzięki zebranym funduszom podczas kiermaszu świątecznego i koncertu charytatywnego udało się również zakupić maszynę brajlowską do ośrodka dla dzieci niewidomych w Kibeho w Rwandzie oraz opłacić cały rok nauki Dawida.

W tym roku podczas świątecznego koncertu i kiermaszu charytatywnego zbieraliśmy fundusze na dwa cele. Pierwszy z nich to sfinansowanie nauki w szkole muzycznej dla niewidomego dziecka z Afryki. Nasz nowy podopieczny, którego imię poznamy już w styczniu, mieszka w internacie prowadzonym przez misjonarzy w Siloe w RPA i jest obdarzony talentem muzycznym. Od stycznia może rozpocząć naukę, która umożliwi mu w przyszłości zdobycie zawodu muzyka, a dzięki temu pozwoli na usamodzielnienie i zapewnienie środków do życia. Bardzo trudny, a nawet okrutny jest los niewidomych dzieci w Afryce. Na pewno nie możemy pomóc im wszystkim, ale możemy odmienić świat tego jednego dziecka. Miesięczny koszt nauki w szkole muzycznej to 21 Euro (ok. 88 zł). Jako drugi cel wyznaczyliśmy dofinansowanie wyposażenia szkolnej pracowni komputerowej - wyjaśnia Ewa Miedzińska ze Szkoły Podstawowej nr 77.

Zaangażowanie całej społeczności szkolnej było tak duże, że efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Uczniowie, rodzice i nauczyciele wykonali własnoręcznie ogromną ilość przepięknych ozdób świątecznych, dekoracji, pierniczków i ciast. W holu szkoły Rada Rodziców uruchomiła kawiarenkę - dodaje Ewa Miedzińska.

Zebrane środki pozwoliły również na zakup komputera do pracowni informatycznej w Szkole Podstawowej nr 77. W sumie podczas zeszłorocznego kiermaszu świątecznego i koncertu charytatywnego w SP77 zebrano 4 411,30 zł. W tym roku kwota ta jest znacznie większa - zebrano 5 354 złotych.

W poniedziałek rozstrzygnięty został również VI Międzyszkolny Konkurs Literacki Klas Trzech Poznańskich Szkół Podstawowych "I ty możesz zostać pisarzem", którego celem było rozwijanie zainteresowań literackich wśród dzieci. Do konkursu zgłosili się młodzi literaci z jedenastu szkół podstawowych - nr 1, 6, 10, 17, 19, 28, 34, 46, 51, 77 i 88.

VI Międzyszkolny Konkurs Literacki Klas Trzecich Poznańskich Szkół Podstawowych "I ty możesz zostać pisarzem", który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 77 odbył się pod patronatem Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu oraz Rady Osiedla Święty Łazarz.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: