Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie "Dziewiątki" poprosili wiceprezydenta o więcej drzew i koszy na śmieci - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie "Dziewiątki" poprosili wiceprezydenta o więcej drzew i koszy na śmieci
20-12-2013 00:43   Janusz Ludwiczak
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 spotkali się w czwartek z wiceprezydentem Poznania Mirosławem Kruszyńskim, by przekazać mu apel o zwiększenie możliwości działań ekologicznych: zachęcenie mieszkańców do przesiadki na rower, nie marnowanie jedzenia i chodzenie na zakupy z własną torbą materiałową a także poprosili o postawienie na Łazarzu większej ilości koszy do segregacji śmieci i posadzenie więcej ilości drzew.

Jak już informowaliśmy w poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 9 odbyła się międzyszkolna debata "Ekologia zaczyna się w naszych domach", o czym szerzej w artykule: "Uczniowie podstawówek napisali list do prezydenta z prośbą o zwiększenie działań ekologicznych".

Podczas poniedziałkowej debaty ekologicznej uczniowie wszystkich łazarskich szkół podstawowych wypracowali plan działań zmierzających do poprawy stanu środowiska, zwiększenia czystości oraz zwiększenia ilości zieleni na Łazarzu. Młodzi ekolodzy napisali apel do prezydenta Poznania, w których poprosili o zwiększenie możliwości działań ekologicznych.

"Mamy na myśli postawienie większej ilości koszy do segregacji odpadów, ustawienia większej ilości koszy na psie odchody, posadzenia więcej drzew. Można by też zwrócić się do mieszkańców Łazarza, by przesiedli się na rower, nie marnowali jedzenia, oszczędzali wodę i prąd, wyrzucali zużyte baterie i tonery do odpowiednich pojemników, chodzili na zakupy z własną, materiałową torbą. Choć Łazarz jest piękny, myślimy, że jego mieszkańcy powinni zadbać o niego trochę bardziej" - napisali w liście do prezydenta Poznania uczestnicy debaty "Ekologia zaczyna się w naszych domach".


Fot: Beata Grześkowiak

ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze (2)

20-12-2013 22:06:24
aurora
Ma Pan/ Pani ma racje z.. a.. b.. i.. c.. bandytów to za mało dzieciaki wykorzystywac to swinstwo
20-12-2013 04:16:59
nie lubię Grobelnego i kumoterstwa
Ale sztuczna reklama dla radnych. A kiedy się wezmą za robotę. Wszak ślizganie sie po plecach dzieciaków jest nie smaczne
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: