Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Chodzili z workami na głowie - w Arenie odbyła się gimniada i licjada... niestety już po raz ostatni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Chodzili z workami na głowie - w Arenie odbyła się gimniada i licjada... niestety już po raz ostatni
20-11-2013 13:40   Janusz Ludwiczak
Wyścig na szczudłach, slalom z piłkom z workiem na głowie czy rzut młotem - to tylko kilka z konkurencji jakie czekały na uczniów poznańskich szkół podczas "Gimniady" i "Licjady", która odbyła się w Arenie. Impreza, którą zorganizował Młodzieżowy Ośrodek Sportowy odbyła się już po raz szósty i niestety ostatni, gdyż miasto nie ma... pieniędzy.

Już po raz szósty Młodzieżowy Ośrodek Sportowy, którzy działa przy POSiR przygotował galę sportowo-rekreacyjno-artystyczną "Gimniada" dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz Licjadę", kierowaną do uczniów szkół średnich. Celem imprezy była integracja uczniów gimnazjów i liceów, a przede wszystkim dobra zabawa.

Jest to impreza o charakterze rekreacyjnym. Nie ma to być sportowa rywalizacja, ale dobra zabawa z uśmiechem. Jedną z konkurencji był slalom na ślepo z workiem na głowie. Uczestnik nie mógł nic widzieć, a do mety prowadził go kolega. Był również wyścig na szczudłach i konkurencja dancing ma sens. Zawodnicy losowali piosenkę, do której musieli później przygotować układ choreograficzny. W turnieju do wygrania są certyfikaty na zakup sprzętu sportowego - powiedział Paweł Wichłacz z Młodzieżowego Ośrodka Sportowego.

W tegorocznej "Gimniadzie" udział wzięły reprezentacje z Gimnazjów nr 2, 12, 60, 66 i 67. W "Licjadzie" wzięli udział uczniowie i uczennice z II LO, Zespołu Szkół Komunikacji, Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 oraz Technikum Inżynierii Środowiska.

"Gimniada" i "Licjada" odbyła się już po raz szósty i niestety ostatni. Impreza organizowana od 2008 roku przechodzi do historii. Powodem jest brak pieniędzy.

Jest to już niestety ostatnia edycja ze względów finansowych widzimy się po raz ostatni - podsumowuje Paweł Wichłacz, Młodzieżowy Ośrodek Sportowy.


Komentarze (1)

20-11-2013 20:35:21
Agnieszka
Brakuje informacji o Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej, które nawiasem mówiąc zajęło 1-sze miejsce.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: