Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uwaga, tu jest szkoła! - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uwaga, tu jest szkoła!
10-10-2008 23:23   Janusz Ludwiczak
Na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) dostaliśmy informacje o nowych tablicach przed Szkołą Podstawową nr 69 przy ul.Jarochowskiego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że na tablicach znajduje się napis "Teren szkoły".

Na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) dostaliśmy od naszego Czytelnika, Karola Krolla i Poznańskiego Stowarzyszenia Aikido Nishio zdjęcia i e-mail, w którym pisze:
"Uwaga tu jest szkoła i tu jest trawnik. Nie długo pojawia się tablice informacyjne : Tu jest super market, tu jest urząd, tu jest toaleta, tu jest bank […]
Kto wpadł na taki genialny pomysł wyrzucania kasy w błoto i oznaczania oznaczonych? Ewidentnie widać szkołę i jeszcze dla nie pisatych i czytatych zaznaczyć, że tu jest szkoła.
Widać, że szkolnictwo ma się super, a rzekome braki finansowe to bujda. Dla Dyrekcji piątka z przedsiębiorczości, reklamy, marketingu i 5+ za wydawanie kasy z UE albo innego funduszu. Pytanie czy Dyrekcja ów szkoły ma pieniążki dla sprzątaczek skoro wyrzuca na słupki, których pod budynkiem jest ponad sześć."

Słupki, na których znalazły się tabliczki z napisami: "Teren szkoły" oraz "zakaz wprowadzania psów na trawnik" pojawiły się w środę. Według informacji naszego Czytelnika słupków jest aż sześć, a szkoła zapłaciła za każdy 300 złotych.

O pomyśle dyrektor szkoły nic nie wiedział Wydział Oświaty Urzędu Miasta. Szkoła z słupki z tablicami informacyjnymi zapłaciła z własnych funduszy, z wynajmu sali.

Czy Szkoła Podstawowa nr 69 może prowadzić działalność komercyjną i przeprowadzać zbędne inwestycje bez porozumienia z Wydziałem Oświaty? Czy szkoła nie powinna przeznaczyć funduszy zamiast na tablice np. na pomoce naukowe dla uczniów? Czekamy na Państwa opinie.


Fot: Karol Kroll/Poznańskie Stowarzyszenie Aikido Nishio

Komentarze (4)

12-10-2008 09:45:14
xxx
Skoro to pieniądze szkoły to dyrekcja mogła z nimi zrobić co uważała za stosowne, w wielu miejscach widzi się tabliczki o zakazie wyprowadzania psów,a Kroll chyba źle zrozumiał intencje - na tablicy nie ma napisu ,,tu jest szkoła" tylko ,,teren szkoły",a to dla mnie zmienia postać rzeczy.Inni też się burzą, gdy czyjś pies na ich terenie zostawi pamiątkę.Gdyby ludzie sprzątali,może nie byłoby problemu,a tak robi to za nich woźny..a z psich odchodów po jedzeniu i karmach,jakie dostają to żaden nawóz! Sama chodziłam tam z psem i trochę żal,ale szkoła ma takie prawo.
12-10-2008 09:27:10
ja
Co do słupków to widocznie chciano podkreślić,że to teren szkoły a nie wychodek dla psów i ich właścicieli,którzy po nich nie sprzątają,może,gdyby to robili nie byłoby problemu. Jeśli chodzi o wydane pieniądze i szafki dla dzieci to za ciężkie placaki są odpowiedzialni ci,co ustanawiają formę kształcenia,ci co wydają takie książki i same dzieci,ktore przynoszą masę niepotrzebnych im do nauki rzeczy do szkoły.Małe dzieci mają szafki i mogą zostawiać swoje rzeczy w szkole,starsze nie mają problemów,często noszą nawet mniejsze torby. Nie wieszajmy na kimś psów jeśli nie znamy faktów.
11-10-2008 14:05:55
madzia
Niech szkoła sfinansuje za te pieniądze szafki dla dzieci, aby nie musiały biedaki nosić ciężkich plecaków.
11-10-2008 09:57:41
PIC- ja
1 Psy nie mogą / zabrania się nawet wejść na trawnik to jest kompletna bzdura. 2.Psy nie mogą / zabrania sikać i srać – a skąd nawóz. 3 Psy nie mogą / zabrania swobodnie biegać – chociaż natura do tego ich przystosowała. 4.Psy nie mogą / zabrania nawet szczekać- bo baranom to przeszkadza. 5.Psy nie mogą / zabrania mieć pchły- ustawa z dnia Dz. Ustaw 25XIIII/ rosp$ par. 13. 6.Psy nie mogą / zabrania merdać ogonem, gdyż wzbudza tajfun. 7. Psy nie mogą / zabrania ślinić, gdyż jest to nie apetyczne dla człowieka Dz ustaw dz. 34VI/24242rozp6363 8. Psy nie mogą / zabrania chorować, gdyż NFZ nie pokrywa kosztów leczenia. 9. Psy nie mogą / zabrania umierania, gdyż miasto Poznań nie ma cmentarza dla psów a zwłoki znaleźć można w pobliskich lasach. 10. Psy nie mogą / zabrania żyć bo niektórym debilom i – urzędasom przeszkadzają. 11 Psy nie mogą / zabrania obwąchiwać gości i innych ludzi bo zaśmierdzą „Chanel 5” 12 Psy nie mogą / zabrania witania gości, gdyż nie ma tej etykiety w „Savoir vivre” 13 Psy nie mogą / zabrania nie może złożyć zeznań o biciu i znęcaniu bo nie umie mówić. 14 Psy nie mogą / zabrania się skarżyć, gniewać, mieć zły dzień mieć humoru. A co pies może nic… Czym więcej zakazów tym ciaśniejsze schroniska dla psów mam nadzieje, że tylko debil tego nie zrozumie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

17

cze

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

18

cze

do 19-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej - Historia mówi przez pokolenia

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

20

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert na Powitanie Lata w wykonaniu Eugeniusz Cołty i Piotra Jurkiewicza

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: