Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie bliżej do dworca PKS - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie bliżej do dworca PKS
08-11-2013 13:32   Janusz Ludwiczak
Od 23 listopada dworzec PKS nie będzie mieścił się przy skrzyżowaniu ulic Matyi i Wierzbięcice, a w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym, tuż obok dworca kolejowego i centrum handlowego Poznań City Center.

Po niemal 70 latach dworzec autobusowy PKS przeprowadzi się z dotychczasowego obiektu znajdującego się przy skrzyżowaniu ulic Matyi i Wierzbięcice do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Od 23 listopada pasażerowie PKS będą korzystać z nowego dworca autobusowego, który mieścić będzie się tuż obok dworca kolejowego i centrum handlowego Poznań City Center. Tym samym również mieszkańcy Łazarza będą mieli bliżej na autobusy PKS.

Na nowym dworcu PKS znajdzie się 19 stanowisk, z których w ciągu doby ma odjeżdżać 300 autobusów. Obiekt będzie mieć ponad 5 tys. m kw. powierzchni. Znajdą się w nim tablice elektroniczne, na których wyświetlane będą informacje o odjazdach i utrudnieniach w ruchu.

Grunt, na którym znajduje się stary dworzec PKS będzie sprzedany. W październiku odbyła się licytacja, w której cena wywoławcza wynosiła 116 mln zł. Nie było jednak chętnych na nabycie nieruchomości. Ponowną licytację zaplanowano w styczniu. Wiadomo, że przy zbiegu ulic Wierzbięcice i Matyi mają powstaną najprawdopodobniej biurowce.


Komentarze (1)

08-11-2013 18:05:42
Nie lubię Grobelnego
landy, landy, landy, ale nie funkcjonalny
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: