Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejki na kolei. Stary dworzec wciąż jednak otwarty... - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolejki na kolei. Stary dworzec wciąż jednak otwarty...
03-11-2013 00:04   Janusz Ludwiczak
Tydzień temu dla podróżnych zamknięty został stary dworzec kolejowy. Obecny Poznań Główny okazuje się jednak zbyt mało funkcjonalny. Ponadto w kolejkach do kas biletowych trzeba odstać nawet 20 minut.

W piątek, 25 października po 134 latach zakończyła się historia dotychczasowego dworca kolejowego Poznań Główny. Obiekt został zamknięty dla podróżnych.

Okazuje się jednak, że nowy dworzec Poznań Główny jest zbyt mało funkcjonalny. Obiekt jest za ciasny, a do kas biletowych ustawiają się spore kolejki. Przed Wszystkimi Świętymi po bilet czekało się nawet 20 minut. Nie wiele lepiej było z kupnem biletu na pociąg w automacie (biletomacie).

Na dworcu Poznań Główny jest 21 miejsc z biletami. W holu głównym dworca (poziom +1) działa 10 kas oraz 7 biletomatów. Na poziomie +2 w godzinach 7:30-19:00 bilety można kupić w 4 stanowiskach Centrum Obsługi Klienta ICC. Dodatkowo bilety dostępne są następujących lokalizacjach: Dworzec Zachodni: 5 kas i 2 biletomaty, Dworzec Letni: 2 kasy otwarte w godzinach 5:45-19:00, tunel: 1 kasa całodobowa oraz przed budynkiem starego dworca przy peronie 1: 2 biletomaty - informuje Katarzyna Grzduk z Biura Prasowego PKP S.A.

Mimo iż stary dworzec jest już od tygodnia niedostępny dla podróżnych to wciąż funkcjonują w nim sklepy (m.in. Biedronka, drogeria Rossmann i restauracja KFC).

PKP S.A. związane jest długoterminowymi umowami najmu z poszczególnymi podmiotami usługowo- handlowymi na starym dworcu PKP w Poznaniu. Na dzień dzisiejszy nie posiadamy informacji dotyczącej daty zamknięcia dworca - tłumaczy Katarzyna Brożek, naczelnik Departamentu Komercjalizacji Nieruchomości PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu.

Pierwszeństwo na złożenie oferty inwestycyjnej będzie miał TriGranit. W miejscu starego dworca będzie znajdować się najprawdopodobniej obiekt o funkcji hotelowo-biurowej. Na początku przyszłego roku planujemy rozpocząć budowę kładki, która połączy wszystkie perony poznańskiego Dworca Głównego. Czekamy na pozwolenia na budowę - powiedział Jarosław Bator, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości PKP S.A.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: