Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Electric Light Orchestra i Nouvelle Vague wystąpią 10 listopada - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Electric Light Orchestra i Nouvelle Vague wystąpią 10 listopada
02-11-2013 08:06   Redakcja
Czterdzieści lat na muzycznej scenie, a ich utwory wciąż porywają doskonałym połączeniem symfonicznych dźwięków i rockowej mocy. Ponadczasowy zespół, , który swoją muzyką utwierdza nas w przekonaniu, że jest ona wieczna, a oryginalne brzmienie na dobre zagościło na rockowej scenie wystąpi 10 listopada w Sali Ziemii. Tego samego dnia w Eskulapie usłyszymy ciepłe i melodyjne interpretacje znanych utworów takich jak Guns of Brixton, Dance With Me czy Love Will Tear Us Apart w wykonaniu Nouvelle Vague. Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia do rozdania na oba koncerty.

Electric Light Orchestra określana jest mianem jednej z najbardziej twórczych i oryginalnych grup lat 70. i 80., a jej członkowie bezapelacyjnie stali się prekursorami syntezy rocka i muzyki klasycznej. Trasy koncertowe grupy po Polsce w 2008, 2009 i 2011 roku okazały się wielkim sukcesem, a zachwycona publiczność w każdym mieście nagradzała "elektryków". Już 10 listopada w Sali Ziemi MTP Mik Kaminski, Louis Clark, Eric Troyer, Parthenon Huxley, Gordon Townsend oraz Glen Burtnik ponownie zagrają dla polskiej publiczności.

Electric Light Orchestra powstało w 1971 roku i miało być eksperymentalną kapelą rockowo-symfoniczną, specjalizującą się w komponowaniu utworów, z wykorzystaniem klasycznych elementów brzmienia orkiestry, a stało się ikoną swoich czasów. Wydany dwa miesiące po powstaniu grupy krążek The Electric Light Orchestra swoją oryginalnością wzbudzał zachwyt nie tylko wśród sympatyków standardowego rocka. Singel 10538 Overture plasował się przez dłuższy czas się na najwyższych miejscach brytyjskiej listy przebojów. Schyłek lat siedemdziesiątych to okres świetności ELO. Trzeci krążek Eldorado, A Symphony, do nagrania którego został zaproszony chór, cieszył się wielką popularnością po obu stronach oceanu. Singiel Can't Get It Out Of My Head pojawił się na amerykańskich listach przebojów, a zespół odebrał pierwszą w swojej historii złotą płytę. Pojawiają się następne nagrania, kolejne nagrody i wyróżnienia. Przychodzi czas na spektakularną dziewięciomiesięczną trasę koncertową. ELO zapełnia po brzegi ogromne areny stadionów w Cleveland czy Wembley. Ich występy są aranżowane z wielką pompą i przepychem. Za album z 1979 Discovery, w którym odnajdziemy wpływy mody disco, ELO otrzymuje upragnioną multiplatynę.

Electric Light Orchestra, niedziela 10 listopada godz. 19:00, Sala Ziemii MTP.


Nouvelle Vague - znany z awangardowych aranżacji klasyków lat 70. i 80. takich grup jak Joy Division, The Cure czy Sisters Of Mercy. Zastępujący przygnębiające gitary i smutne wokale melodyjną bossa novą i pięknym kobiecym śpiewem. Nawiązujący do zjawiska nowej fali francuskiego kina lat 60. Zespół Nouvelle Vague, założony przez paryskich producentów Marca Collina i Oliviera Libaux to projekt, który od dekady nie traci na swojej popularności. Ich ciepłe i melodyjne interpretacje znanych utworów takich jak Guns of Brixton, Dance With Me czy Love Will Tear Us Apart zjednały im wielu fanów na całym świecie. 10 listopada w Eskulapie zespół wspierać będą wokalistki - elegancka i zmysłowa Melanie Pain oraz piękna i oryginalna Liset Alea. Taki skład z całą pewnością zapewni nam wyjątkową atmosferę - pełen kobiecej seksualności musical wypełniony cudowną melancholijną muzyką w klimatach bossa novy.

Grupa Nouvelle Vague powstała w 2003 roku w Paryżu. Jej założycielami są doświadczeni producenci muzyczni - Marc Collin i Olivier Libaux, ale zarazem w studio jak i na scenie towarzyszą im zaproszone do współpracy wokalistki. Ich pomysł na przerabianie klasyków alternatywnego popu i rocka z lat 80. na melodyjne i lekkie wersje w klimacie bossa novy sprawdził się. Zespół zyskał przychylność krytyków, a jego sława szybko wyszła poza granice kraju. Na debiutanckim albumie formacji, zatytułowanym po prostu Nouvelle Vague (2004), znalazły się interpretacje utworów z repertuaru takich zespołów jak The Clash, Depeche Mode, Joy Division, czy Dead Kennedys. Piękny kobiecy wokal sprawił, że piosenki stały się niesamowicie lekkie i łagodne. Dzięki temu zabiegowi grupa szturmem wdarła się na listy przebojów i rozkochała w swojej muzyce tysiące fanów. W 2006 roku na rynku pojawiła się druga płyta francuskiego kolektywu, Bande à Part , na której możemy usłyszeć piękne wokale Mélanie Pain, Marina Celeste i Phoebe Killdeer. Album to kolejne covery , m.in. Ever Fallen in Love? Buzzcocks, Blue Monday New Order, The Killing Moon Echo and the Bunnymen i Heart of Glass Blondie. Utwory docenili nie tylko fani, ale również specjaliści od marketingu – kilka z nich wykorzystano w kampaniach reklamowych oraz czołówkach programów telewizyjnych na całym świecie (m.in. Air France, T-Mobile a w Polsce – Reserved).

Nouvelle Vague - niedziela, 10 listopada godz. 19:00, Klub Eskulap, ul. Przybyszewskiego 39


Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia do rozdania na oba koncerty. Aby zdobyć wejściówkę należy przesłać swoje imię i nazwisko na naszą skrzynkę e-mailową: konkurs@lazarz.pl do niedzieli, 3 listopada 2013 do godz. 22:00 ze wskazaniem biletu na dany koncert.
Wśród nadesłanych zgłoszeń rozlosujemy 2 pojedyncze zaproszenia na koncert Electric Light Orchestra, który odbędzie się w niedzielę, 10 listopada o godz. 19:00 w Sali Ziemi MTP oraz 2 pojedyncze zaproszenia na koncert Nouvelle Vague, który odbędzie się również 10 listopada o godz. 19:00 ale w Klubie Eskulap.
Zapraszamy do udziału w konkursie, życząc równocześnie powodzenia.

Nagrody w konkursie ufundowała firma MakroConcert.

Aktualizacja 04.11.2013 10:31: Otrzymaliśmy sporo zgłoszeń, niestety do rozdania mamy tylko 2 wejściówki na każdy z koncertów.
Zaproszenia na koncert Electric Light Orchestra otrzymują: Elżbieta Bręczewska i Małgorzata Czarkowska, zaś na koncert Nouvelle Vague wybiorą się: Katarzyna Ładyńska i Tomasz Majka.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy. Nagrody wyślemy pocztą. Już wkrótce kolejne konkursy.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

18

lip

do 22-07-2022
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Międzykulturowe zajęcia wakacyjne "Eco World"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: