Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wiceprezes MTP przykręcił ostatnią śrubę na budowie konstrukcji łącznika pawilonów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wiceprezes MTP przykręcił ostatnią śrubę na budowie konstrukcji łącznika pawilonów
18-10-2013 01:17   Janusz Ludwiczak
Będzie mieć 72 metrów długości i 6 metrów szerokości i ważyć aż 60 ton - mowa o specjalnym łączniku, który połączy Centrum Kongresowe, w którym mieści się Sala Ziemi z powstającym nowym pawilonem 8A. W środę Przemysław Trawa, wiceprezes zarządu MTP na specjalnym podnośniku przykręcił ostatnią śrubę konstrukcji łącznika.

Dzięki łącznikowi targowi gości będą mogli przejść o "suchej nitce, pod dachem" z Centrum Kongresowego, w którym mieści się Sala Ziemi do powstającego pawilonu 8A, który wejdzie w skład tzw. "czteropaku" (czyli kompleksu czterech pawilonów - nr 7, 7A, 8 i 8A).

Zyskujemy dzięki temu dwie ważne cechy: możemy przejść, nie wychodząc na dwór, z holu wschodniego będącego głównym wejściem na targi, aż do pawilonu 15 i zlokalizowanej tam Sali Ziemi. Drugą ważną cechą jest to, że dzięki połączeniu pawilonów jest możliwe lokowanie w tych przestrzeniach konferencji na 15 tysięcy ludzi - powiedział Przemysław Trawa, wiceprezes zarządu MTP.

Konstrukcja oparta będzie na czterech betonowych słupach, która będzie zwisać 5 metrów nad poziomem ziemi. Długość łącznika wyniesie 72 m, a szerokość 6 m. Całość będzie ważyć 60 ton, a do budowy zostanie użyte aż 520 m2 szkła.

Do końca lutego ma zakończyć się również budowa nowego pawilonu nr 8A. Całkowity koszt inwestycji wynosi 35 mln zł.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

do 19-05-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi mebli
"Home Decor" - targi dekoracji i wnętrz

19

maj

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
90-lecie Parafii Michała Archanioła - msza św., prelekcja ks. Bernarda Kołodzieja, historyka Wydziału Teologicznego UAM o historii parafii

20

maj

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Otwarcie wystawy filatelistycznej "Droga Karola Wojtyły do Watykanu" ze zbiorów Tadeusza Stańczyka

22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: