Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dziurawe i nierówne chodniki na Chełmońskiego i Kossaka zastąpiła kostka pozbrukowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dziurawe i nierówne chodniki na Chełmońskiego i Kossaka zastąpiła kostka pozbrukowa
15-10-2013 01:22   Janusz Ludwiczak
Zakończył się remont chodników na ulicy Kossaka i Chełmońskiego. Obie inwestycje kosztowały w sumie ponad 255 tys. zł. Za kilka dni zakończy się także przebudowa nawierzchni chodników na ulicy Kasprzaka i Sczanieckiej.

Remont chodników na ulicy Chełmońskiego i Kossaka rozpoczął się w połowie września. Chodniki po wschodniej stronie ulicy Chełmońskiego na odcinku od Wyspiańskiego do Grottgera wymieniała wyłoniona w przetargu firma, Zakład Robót Drogowych Marek Dachtera z Puszczykowa za kwotę 91 500,40 zł brutto. Inwestycję tą sfinansowała w całości Rada Osiedla Św. Łazarz.

Natomiast remont chodników po obu stronach ulicy Kossaka za kwotę 163 770,13 zł wykonali pracownicy Przedsiębiorstwa Budowy Dróg Roman Dyba z Poznania. Inwestycja w całości została pokryta ze środków Zarządu Dróg Miejskich.

Na środę zaplanowano odbiór techniczny obu inwestycji.

Za kilka dni powinien natomiast zakończyć się remont chodników na ulicy Kasprzaka, a najpóźniej do 8 listopada znikną dziurawe i nierówne chodniki na Sczanieckiej. Więcej w artykule: Wystarczyło pieniędzy na remont chodników po obu stronach ulicy Kasprzaka.


R E K L A M A

Komentarze (6)

16-10-2013 21:08:34
JS
@mieszkanka łazarza Może to i lepiej. Na Kanałowej wycięli prawie wszystkie drzewa, posadzili nowe, mikroskopijne po dwóch latach! Tyle, że nie wszystkie. A puste miejsca na drzewa, których nie ma są teraz wypełnione gruzem i po deszczu tworzą piękne bajora...
16-10-2013 19:19:12
mieszkanka łazarza
Nie wiem dlaczego w Polsce nie umiemy zrobić czegoś kompleksowo.. wymiana chodnika sprowadza się do położenia na całej szerokości kostki i hej... dlaczego nie można było zrobić krawężnika i np. niżej kostki na samochody... obserwuję wymianę chodnika na sczanieckiej ... oczywiście planowane przed laty miejsca na zieleń zostaja pokryte całkowicie kostką i tak od strony parku pozostało miejsce na zieleń bo stoją 2 drzewa... później kostka w koło jednego drzewa... i resztę pociągną pewnie kostką... a powinno być tak jak pierwotnie zakładoano 3 pasy zieleń i dosadzenie drzew żeby stworzyć ładnie widokową ulicę... ale nie lepiej iść na łatwiznę.... :(
16-10-2013 00:36:48
ZDM
ahahahhahahahahahahahahahaha, pozdro 600 dla betonowych geniuszy z ZDM, chodnik? co za żenada, jak głupi muszą być ludzie, którzy tam pracują i pozwalją parkować samochodom na nowym chodniku?
15-10-2013 23:55:58
Bieganek
Nie do policji i nie do SM zarzut, tylko do ZDM. Spójrzcie Panowie na znak - dozwolone parkowanie skośne. Oburzające, bo miejscami NIE MA jak zaparkować skośnie, by pozostawić wymagany metr chodnika.
15-10-2013 15:23:21
roman
i jak tu przejść jak te blachosmrody zastawiają prawie cały chodnik?
15-10-2013 14:40:46
Alex
To jest jakaś masakra. Parkujące samochody zajmujące 80% powierzchni nowo wyremontowanego chodnika. Po co było ten remont robić, skoro policja i SM maja wszystko w duuuupie i pozwalają na takie bezprawie? Przecież te auta powgniatają i poniszczą nowy chodnik doszczętnie w niecałe pół roku.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: