Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Serce maratonu bije na Targach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Serce maratonu bije na Targach
13-10-2013 00:48   Janusz Ludwiczak
Na Międzynarodowych Targach Poznańskich uczestnicy maratonu odbierali zestawy i numery startowe. Jeszcze w niedzielę w pawilonie 3 odbywać będą się targi dla aktywnych sportowo "Poznań Sport Fair", na których można zakupić m.in. odzież, obuwie i sprzęt sportowy.

Od piątkowego poranka w pawilonie nr 3 MTP uczestnicy 14. Poznań Maraton odbierali pakiety startowe. Tutaj do niedzieli potrwają jeszcze targi dla aktywnych sportowo "Poznań Sport Fair", na których nie tylko biegacze mogą zakupić m.in. odzież, obuwie, sprzęt sportowy i inne potrzebne akcesoria.

W niedzielę punktualnie o godz. 9:00 spod pomnika Tadeusza Kościuszki 6648 zawodników z 26 krajów - z Australii, Białorusii, Bułgarii, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Japonii, Kenii, Libii, Litwy, Niemiec, Norwegii, RPA, Rosji, Serbii, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Polski weźmie udział w 14. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza.

Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 42,195 km. Już po raz drugi zmierzą się z trasą jednopętlową, w której pokonaniu pomogą im pacemakerzy oraz czternaście zespołów muzycznych.

Linia startowa zlokalizowana zostanie tak jak w roku ubiegłym wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, natomiast meta zlokalizowana będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, dokładnie na Placu Marka. Trasa biegu prowadzić będzie także przez Łazarz - przez Rondo Jeziorańskiego, a dalej Arciszewskiego i Hetmańską.

Pierwszy poznański maraton odbył się w 2000 roku. We wszystkich dwunastu edycjach wystartowało 30 372 biegaczy z 46 państw. Do mety dobiegło łącznie 27 785 zawodników, którzy pokonali 1 172 388 000 km, tym samym obiegając 29 razy kulę ziemską. Zużyto 159 milionów gąbek do zraszania ciał biegaczy. Uczestnicy wszystkich dwunastu edycji maratonu zjedli w sumie 10 200 000 kg makaronu, 24 900 kilogramów bananów, 8 600 kg jabłek oraz wypili 30 000 litrów napoju izotonicznego i 86 300 litrów wody mineralnej.

ZOBACZ TAKŻE: Prawie 7 tysięcy maratończyków przebiegnie przez Łazarz - będą utrudnienia i zmiany w komunikacji


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: