Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prawdziwe oblicze nowego dworca kolejowego... - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prawdziwe oblicze nowego dworca kolejowego...
11-10-2013 12:11   Janusz Ludwiczak
Na nowym dworcu śmierdzi, w nocy hol zamienia się w noclegownię. W dodatku kable do maszyn z kawą i ciastkami są tak położone, że można się o nie przewrócić, a płytki na schodach są uszkodzone - informuje nasz Czytelnik. Omijać nowy dworzec radzi na swoim blogu sam prezydent Ryszard Grobelny.

Czy to jest ten nowoczesny dworzec otwarty przez prezydenta Komorowskiego i Grobelnego? Na dworcu śmierdzi, w nocy hol zamienia się w noclegownię, na grzejnikach można spotkać śpiochy. W dodatku kable do maszyn z kawą ciastkami są byle jak położone, można się przewrócić. Płytki na schodach uszkodzone. Urzędnicy chwalą się, że jest więcej turystów, a co mamy im pokazać? Obsikane ściany dworca i żuli? Do tego dochodzą byle jak głośniki na peronach powieszone, że można bez trudu wyrwać. W dodatku przy ruchomych schodach wiszą kable energetyczne bez zabezpieczenia - pisze na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) nasz internauta, Karol Kroll.

Pod sześcioma kamerami na nowym przystanku PeSTki dwóch żuli piło piwo. A policji znów nie było. Więc po co kamery? Wstali i tym razem na zewnątrz oddali mocz na nową elewacje dworca. Tak więc już jest ochrzczony nowy przystanek i wewnątrz i na zewnątrz. Czy patrole policji mogą odwiedzać od czasu do czasu i ten rejon? - pyta nasz Czytelnik Karol Kroll.

Tymczasem prezydent Ryszard Grobelny na swoim blogu sugeruje, by omijać Dworzec Główny, bilety kupować w automacie i udawać się bezpośrednio do pociągu.

Dla większości pasażerów ważne jest dojście do pociągu, a nie do holu dworca. Muszę zaznaczyć, że patrzę na tę dyskusję z perspektywy pasażera PKP. Można powiedzieć, że pewnie 40, 45 razy korzystałem z komunikacji kolejowej już po wybudowaniu nowego holu Dworca Głównego i przyznam, że ani razu nie zdarzyło mi się pójść do tego holu. Po co zatem w ogóle hol główny? Owszem czasami trzeba pójść do tradycyjnej kasy w holu głównym, na przykład wtedy, gdy tak jak moja córka szuka się pociągu z kuszetką i możliwością przewozu roweru i nie udało jej się znaleźć w internecie. Córka poszła do informacji, żeby się dowiedzieć. Oczywiście kasy biletowe, hol, informacja są potrzebne, ale nie do tego, żeby z nich często korzystać - uważa Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Dziś wydaje mi się, że na poznańskie perony do pociągu większość osób będzie kierować się od strony Dworca Zachodniego. Przy peronach pociągów wybudowaliśmy przecież peron tramwajowy PESTKI. W związku z tym kasy powinny się po prostu tam pojawić i nie ma po co ściągać ludzi na Dworzec Główny. Mogą się też pojawić wprost przy zejściach do przejść podziemnych albo, gdy pojawi się kładka nad peronami, przy wejściu na tę kładkę. Tego powinniśmy się dzisiaj domagać - dodaje prezydent Ryszard Grobelny.


Fot: Karol Kroll
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Na dworcu zamontowano głośniki byle jak

ZOBACZ TAKŻE: Nowy dworzec kolejowy ma pół roku, a już jest brudny

ZOBACZ TAKŻE: Mieszkańcy Śniadeckich i okolic stanowczo nie chcą przytuliska dla bezdomnych

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (7)

13-10-2013 22:39:04
ja
Jest prawdą, że sporo osób korzysta z wejścia Dworzec Zachodni i brakuje tam tablicy wyświetlającej aktualne przyjazdy i odjazdy pociągow (takowa była przed remontem). Teraz trzeba biec do holu starego Dworca, a jak go zamkną to do Nowego. Zamknięto już informację kolejową na Starym głównym i trzeba iść na Nowy, ta jest czynna tylko do godz. 20. Tak więc mało myśli się o potrzebach podróżujących.
12-10-2013 21:58:03
hk
to po co było wywalac kasę na dworzec skoro teraz madrala prezydent miasta twierdzi że właściwie dowrzec nie jest potrzebny - odkrywca
12-10-2013 20:27:36
QCoo
jesteście beznadziejni!! Kto wstawia zdjęcia ludzi spiących, czekających na wieczne spóźniające się pociągi. A jeżeli ktoś twierdzi, że to nie podróżni ale żule to winę za to zwalajcie na straż miejską. To SM ma w obowiązku jako pierwsza interweniować!!
12-10-2013 01:03:53
DANA OD BOGDANA
POMIJAM JUŻ FETOR.. BO CHYBA ŁADNIEJ PACHNĄ ROZKŁADAJĄCE SIĘ ZWŁOKI W JEZIORZE.. OD TEGO CO JEST KOŁO PERONU 4.A , JAKBY TAKA KLITKA POD MOSTEM DWORCOWYM.. ZAKRYTA DASZKIEM.... TOTALNE JEZIORO MOCZU I LAKSY... NIC TYLKO ZYGAC! (miedzy starą windą most dworcowego a windą skrają na nowym dworcu) podobą miejscówkę mamy po srugiej stronie placu gdzie jest 24-godzinna melina i żulerskie wernisaże przy schodach...
11-10-2013 21:52:25
Wielkopolanin
Ej Grobelny to prawdziwy Palant na pokaz. Pozdrawiam śmiałka, który ośmiela sie powiedzieć w tym kraju prawdę. A Waśko to tez drań . i to jest prawda. p-i-e-e-p-r-z-r-z-r-o-n-y karierowicz PO . Sejmowy pasożyt
11-10-2013 18:25:43
Ni lubię Grobelnego
Grobelny musi odejść mgr ex poseł na Sejm Piotr Waśko z dep. edukacji Urzędu Marszałkowskiego Też!!! Senator Jadzia Rotnicka Również dzięki tym ludziom mamy po prostu burdel
11-10-2013 15:00:03
katak
zostawię ten komentarz naszego prezydenta bez komentarza całkiem....wszak mamy dworzec, który funkcji dworca nie spełnia, powód do chwały jest
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: