Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wystarczyło pieniędzy na remont chodników po obu stronach ulicy Kasprzaka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wystarczyło pieniędzy na remont chodników po obu stronach ulicy Kasprzaka
08-10-2013 01:08   Janusz Ludwiczak
Po rozstrzygnięciu przetargów na remonty chodników okazało się, że niewykorzystane środki pozwoliły na przeprowadzenie remontu chodnika po zachodniej stronie ulicy Kasprzaka na odcinku od Hetmańskiej do Winklera. Pod koniec zeszłego tygodnia rozpoczął się również remont chodników na ul. Sczanieckiej. Ponadto drogowcy naprawiają chodniki na ul. Jarochowskiego, na wysokości Orlika.

Zakończył się remont chodników po zachodniej stronie ulicy Kasprzaka, pomiędzy Hetmańską a Palacza, dzięki czemu droga chociażby do kościoła Chrystusa Sługi nie będzie prowadzić przez dziurawe i krzywe chodniki. Inwestycja kosztowała 196 560,92 zł brutto. Na to zadanie Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała 120 tys. zł w ramach tegorocznego budżetu.

Okazało się, że po rozstrzygnięciu przetargów na remonty innych chodników niewykorzystane środki pozwoliły na przeprowadzenie remontu chodnika po drugiej stronie ulicy Kasprzaka, od Hetmańskiej do Winklera. Remont będzie kosztować 105 674,54 zł.

W ubiegłym tygodniu rozpoczął się remont chodników po obu stronach ulicy Sczanieckiej na odcinku od Jarochowskiego do Bogusławskiego oraz pomiędzy ulicami Bogusławskiego i Kasprzaka po stronie północnej (idąc od ul. Jarochowskiego po lewej stronie). Koszt inwestycji wyniesie 99 415,91 zł. Rada Osiedla Św. Łazarz na to zadanie przeznaczyła 150 tys. zł.

Ponadto drogowcy naprawiają chodniki na ul. Jarochowskiego, pomiędzy ulicami Niegolewskich a Limanowskiego, przy Orliku. Jak już pisaliśmy w sierpniu chodniki te są w fatalnym stanie. Płyty chodnikowe niszczone są często przez parkujące samochody.

Dobiega końca również remont chodników na ulicy Kossaka i Chełmońskiego. To nie koniec dobrych wiadomości. W przyszłym roku planowany jest remont chodnika przy ul. Niegolewskich (na odcinku Bogusławskiego-Głogowska strona południowa, strona północna-uzupełnienie ubytków) za 210 tys. zł oraz przebudowa chodnika przy ul. Jarochowskiego (na odcinku Winklera-Palacza po stronie zachodniej) za kwotę 80 tys. zł. Inwestycje zostaną wykonane ze środków budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz.


Komentarze (6)

08-10-2013 21:34:46
ja
Wszystko bardzo pięknie, a ja ciągle zapytuję o ul. Kolejową. Zrobiono projekt za duże pieniądze i nie ma kasy na realizację oraz chęci. Szanowną Radę Osiedla pozdrawiam serdecznie , ale w tym temacie też milczy zamiast wszelkimi sposobami naciskać na włodarzy. Drodzy mieszkańcy przyjdzie nam zrobić jakiś protest, pospacerować po przejściu, to może ktoś sie zainteresuje!
08-10-2013 20:28:11
JS
@Ewa Wreszcie ktoś normalny :) @gosc co ma polityka urzędników do tego? Niedaleko miejsca ze zdjęć, na tyłach szpitala położniczego jest parking. Z mnóstwem wolnych miejsc. To wg Ciebie urzędnicy mają budować kolejny, skoro nikomu nie chce się ruszyć tyłka,, bo woli mieć samochód pod chatą? Po drugie, gdyby chodniki były budowane porządnie to spokojnie by wytrzymały obciążenie samochodów. Na Kanałowej, Berwińskiego czy Matejki samochody parkują od lat i jakoś chodniki na tym nie ucierpiały. Ale to tak fajnie sobie pomarudzić w necie, zazdroszcząc bryki sąsiadowi :)
08-10-2013 17:28:03
Ewa
@De , @gosc , @Alex - czy musicie o wszystko marudzić ? Może tak podziękować , uśmiechnąć się i pomyśleć, że będzie ładnie .. ??
08-10-2013 14:51:39
De.
Te znaki (zdj. 32,33) są niezgodne z przepisami i powinny zostać usunięte. Niemiec pozbył się złomu a Polak to łyknął.
08-10-2013 12:10:59
gosc
@Alex - jak to kto? Urzędnicy - ci sami którzy są odpowiedzialni za wszystko co się dzieje w tym mieście, począwszy od chodników pełnych psich kup, przez brak jakiejkolwiek polityki parkingowej dla mieszkańców, po rosnącą przestępczość i zamykanie kolejnych lokali handlowo-usługowych na Łazarzu.
08-10-2013 11:24:00
Alex
No i po co remontować chodniki, skoro zaraz po remoncie ponownie parkują na nich samochody? Przecież góra za pół roku będą od ciężaru aut ponownie powyginane i popękane. Już nie mówiąc o plamach oleju, smarach i innych świństwach. Czy pieniądze przeznaczone na remont nie są czasem wyrzucone w błoto? Kto za to odpowiada?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: