Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policjanci i strażacy dzieciom {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policjanci i strażacy dzieciom {GALERIA ZDJĘĆ}
08-09-2013 22:53   Janusz Ludwiczak
Już po raz dwunasty odbył się w sobotę przed Areną Festyn Charytatywny "Niebiescy Dzieciom", podczas którego policjanci, strażacy i inne służby mundurowe chciały pomóc dzieciom, przebywającym na Oddziale Chirurgii i Traumatologii w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera przy ul. Szpitalnej.

Sobotni festyn rozpoczął się od występu Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Miasta Poznania przy MPK. Imprezę otworzyli: Prezydent Poznania Ryszard Grobelny, insp. Rafał Batkowski - Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, mł. insp. Roman Kuster - Komendant Miejski Policji w Poznaniu oraz Paweł Daszkiewicz - dyrektor dziecięcego szpitala klinicznego im. Karola Jonschera.

Od dwunastu lat cel akcji jest niezmienny. Dochód z festynu przeznaczony zostaje na rzecz Szpitala klinicznego im. Jonschera i oddziału hematologii dziecięcej. Dzięki zebranych środkom udaje się wyposażyć szpital w niezbędne urządzenie i pomoce medyczne, które podnoszą jakość leczenia i pobytu najmłodszych. W czasie każdego festynu udaje się zebrać ok. 20 tysięcy złotych, ale otrzymujemy datki od różnych osób i instytucji przez cały rok. Akcją tą zajmuje się Caritas - wyjaśnia nacz. Hubert Haegenbarth z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Podczas kolejnego już festynu charytatywnego "Niebiescy Dzieciom" dla najmłodszych mundurowi i przyjaciele przygotowali sporo atrakcji. Dzieci mogły usiąść za sterami radiowozu, policyjnego motocykla czy zasiąść za sterami strażackiego wozu, a także zjechać z dmuchanego zamku czy poskakać na trampolinie.

Przed Areną odbywały się pokazy sprzętu, prezentacje służb mundurowych i lekcje nauki pierwszej pomocy.

Na scenie wystąpiły m.in. zespoły artystyczne z Domu Kultury Stokrotka, grupa "Country Spiders Group" czy zespoły: Black Night oraz Belfast.

Na zakończenie odbyły się pokazy tresury policyjnych psów i obezwładnienia przestępców przez czworonożnych funkcjonariuszy oraz symulacje akcji ratowniczych.

Dochód z XII edycji Festynu Charytatywnego "Niebiescy Dzieciom" zostanie przeznaczony na rzecz Oddziału Chirurgii i Traumatologii Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Zebrane środki zostaną przekazane m.in. na zakup pulsoksymetrów i łóżek.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: