Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Telewizja Poznań znika z TVP Info, WTK nada studio porankowe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Telewizja Poznań znika z TVP Info, WTK nada studio porankowe
22-08-2013 01:05   Janusz Ludwiczak
Od 1 września nie zobaczymy już "Teleskopu" i innych programów lokalnych na antenie TVP Info. Telewizja Poznań będzie emitować teraz swoje programy na odrębnym kanale TVP Regionalna. Jesienną ramówkę przygotowuje również telewizja WTK. Po wakacjach powraca ponad pięciogodzinne pasmo "na żywo" podsumowujące dzień i relacjonujące popołudnie i wieczór w Poznaniu. W weekendy na antenie WTK emitowana będzie telewizja śniadaniowa "Poranek z widokiem na...".

Władze Telewizji Polskiej SA zdecydowały, że od września kanał TVP Info będzie całodobowym programem informacyjnych i z jego anteny znikną programy lokalne emitowane przez TVP Poznań.

"Teleskop" i inne programy produkowane przez Telewizję Poznań emitowane będą po wakacjach na nowym kanale TVP Regionalna, która będzie emitowana m.in. na trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (gdzie obecnie znajduje się TVP Info). TVP Regionalna ma nadawać ok. 5 godzin programu dziennie. Będzie również pasmo wspólne dla wszystkich 16 oddziałów.

Będziemy nadawali programy z podwójną siłą. Przygotowywać będziemy w sumie aż sześć wydań "Teleskopu, będzie również więcej programów lokalnych, sportowych i dokumentalnych. Emitowane będą również pasma wspólne z innymi ośrodkami. Telewizja Poznań nadawać będzie na multipleksie MUKS-3 a także w telewizjach kablowych - wyjaśnia Daniel Pajączkowski z Działu Promocji Telewizji Polskiej Oddział w Poznaniu.

Pierwszy "Teleskop" ukazywać będzie się już o godz. 7:30, kolejne wydania emitowane będą o godz. 15:30, 17:30, 18:30, 20:00 i 22:00.

Jesienną ramówkę przygotowuje również telewizja WTK. Po wakacjach powraca ponad pięciogodzinne pasmo "na żywo" podsumowujące dzień i relacjonujące popołudnie i wieczór w Poznaniu. W weekendy na antenie WTK emitowana będzie telewizja śniadaniowa "Poranek z widokiem na...".

Wracamy do pasma porannego nadawanego od godz. 6 - 9 rano, w którym: pogoda, komunikacja, skrócone wydania Pulsu Dnia, zapowiedzi wydarzeń na dzień bieżący. Po południu - od godz. 17 wraca Wieczór WTK - ponad pięciogodzinne pasmo "na żywo" podsumowujące dzień i relacjonujące popołudnie i wieczór w Poznaniu. Częściej niż do tej pory, przynajmniej raz na pół godziny będzie się pojawiać na naszej antenie pogoda. Nieco częściej też pojawiać się będą serwisy komunikacyjne - objaśnia Remigiusz Koziński, dyrektor programowy WTK.

Jesteśmy poznańską, lokalną telewizją, staramy się pokazywać poznaniakom ich miasto - tego się trzymaliśmy i tego będziemy się trzymać. Nie udajemy lokalnej telewizji używając słowa: "regionalna". Jesteśmy telewizją stąd, mieszkamy w tym mieście i o Poznaniu chcemy mówić, czasem zaglądając do regionu - dodaje Remigiusz Koziński z telewizji WTK.


R E K L A M A

Komentarze (2)

22-08-2013 13:20:18
De.
Akurat WTK to amatorzy. Tylu wpadek w jednym "Pulsie Dnia" nie raz nie ma przez miesiąc w innych stacjach.
22-08-2013 08:22:11
morlock
A nie lepiej było przykleić "Teleskop" do już istniejącej ( w doskonałej jakości odbioru) TV Wielkopolska? Byłby na pewno bardziej niezależny bo bliższa koszula ciału niż ściek ( ups! Miało być "kanał") 17- ośrodkowy z centralą w stolycy. A wiadomo choć czy będzie również dostępny w "analogu" na kablu? Lubię Teleskop ale nie aż tak by kupić "ogłupiacza" z tunerem DVB-C lub -T.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: