Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Plac zabaw w Parku Kasprowicza powiększy się o zjeżdżalnię i ściankę wspinaczkową - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Plac zabaw w Parku Kasprowicza powiększy się o zjeżdżalnię i ściankę wspinaczkową
19-08-2013 21:48   Janusz Ludwiczak
Rozstrzygnięty został przetarg na powiększenie placu zabaw w Parku Kasprowicza i doposażenie go w urządzenia rekreacyjne. Inwestycja będzie kosztować 38 389,78 złotych i w całości sfinansuje ją Rada Osiedla Św. Łazarz.

Późną jesienią zeszłego roku w Parku Kasprowicza powstał nowy plac zabaw, w którym znajdują się dwie huśtawki, bujak dla młodszych dzieci, piaskownice i trzy ławki, a także tzw. "statek piracki". Całość została odgrodzona. Inwestycja ta kosztowała 104 tysiące złotych i w całości została pokryta z budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Jeszcze we wrześniu plac zabaw naprzeciwko Areny zostanie rozbudowany. Zarząd Zieleni Miejskiej rozstrzygnął przetarg na powiększenie placu zabaw w Parku Kasprowicza i doposażenie go w urządzenia rekreacyjne. Rada Osiedla Św. Łazarz na to zadanie przeznaczyła 41 541 złotych. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyło Biuro Handlowe Agnieszka Klepaczewska ze Swarzędza. Powiększenie placu zabaw m.in. o zjeżdżalnie i ściankę wspinaczkową będzie kosztować 38 389,78 złotych.

W ramach przyszłorocznego budżetu Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczyła 100 tysięcy złotych na budowę placu zabaw dla dzieci starszych w Parku Kasprowicza. Inwestycja ta miałaby zostać zrealizowana z "grantu".

Chcielibyśmy złożyć wniosek do konkursu grantowego o dofinansowanie tego zadania. Ostatni raz o grant wystąpiliśmy prawie 10 lat temu, w 2004 roku z wnioskiem na budowę boiska przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Jarochowskiego. Jednym z warunków, który nasza rada osiedla musi spełnić to jest zabezpieczenie kwoty 100 tysięcy złotych w budżecie na tą inwestycję. Od miasta moglibyśmy otrzymać do 250 tys. zł - wyjaśnia Wojciech Wośkowiak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Plac zabaw w Parku Kasprowicza powinien powiększyć się o zjeżdżalnię i zestaw sprawnościowy - ściankę wspinaczkową do końca września.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

09

paź

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert Orkiestry Zbigniewa Pawlaka

Rynek Łazarski
Targ Sztuk Pięknych
w godz. 13:00-18:00

11

paź

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 10-lecia 5.Poznańskiej Drużyny Harcerskiej "Wagabunda"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: