Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaj na Junikowo ma pozwolenie na użytkowanie, ale pojedziemy nim dopiero w październiku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaj na Junikowo ma pozwolenie na użytkowanie, ale pojedziemy nim dopiero w październiku
14-08-2013 01:09   Janusz Ludwiczak
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie trasy tramwajowej w ciągu ulicy Grunwaldzkiej na Junikowo. Mimo, iż nowa trasa jest gotowa, to tramwajem na Junikowo pojedziemy dopiero w październiku.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Poznaniu Paweł Łukaszewski udzielił pozwolenia na użytkowanie trasy tramwajowej w ramach inwestycji jakie Miasto (Infrastruktura Euro 2012, ZTM i ZDM) prowadzi na Grunwaldzkiej. To oznacza częściowy odbiór inwestycji, ale po spełnieniu opisanych przez Inspektora warunków. Wśród nich są: - zapewnienie bezpieczeństwa pracującym tam przedstawicielom wykonawcy (po ich budowie ma jeździć tramwaj), zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom (w niektórych miejscach po wyj ściu z tramwaju trzeba będzie pokonać plac budowy) oraz stworzenie nowego, tymczasowego oznakowania dla pasażerów tramwajów i kierowców samochodów - informuje Paweł Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Prezydenta Poznania.

Mimo, iż nowa trasa jest gotowa, to tramwajem na Junikowo pojedziemy dopiero w październiku.

To kpiny z mieszkańców! Nadzór budowlany wydaje zgodę na uruchomienie tramwaju, a urzędnicy, którzy złożyli wniosek o pozwolenie na użytkowanie, to blokują, nie potrafiąc tego racjonalnie wytłumaczyć. Zapewniano nas, że powrót tramwajów na Junikowo jest priorytetem. Tramwaje tą samą trasą jeździły na Wszystkich Świętych, a także podczas Euro 2012. Wtedy prace toczące się na ul. Grunwaldzkiej nie stanowiły problemu. Nikt też nie mówił, że inwestycja musi być oddana w całości, by tramwaje mogły ruszyć. Obecnie mieszkańcy Junikowa codziennie muszą poruszać się po terenie budowy celem dotarcia na autobus, do sklepu, czy nawet wychodząc z własnej działki natychmiast się znajdują na placu budowy - wskazuje Arkadiusz Borkowski z Rady Osiedla Junikowo i Stowarzyszenia "Inwestycje dla Poznania".

Koniec projektu przewidujemy na październik. Inwestycja nie będzie oddawana fragmentami, lecz kompleksowo tak jak przewiduje umowa z wykonawcą. Przejazdy techniczne nie oznaczają, że tramwaj może już regularnie jeździć. Potrzebne jest pozwolenie na użytkowanie w ruchu publicznym, spełniać wszystkie warunki bezpieczeństwa. Nie możemy puścić tramwajów z pasażerami przez plac budowy - mówiła na początku lipca Krystyna Rakowska, wiceprezes spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012.


Komentarze (2)

15-08-2013 07:34:21
Negatyw
Tradycyjnie większość decyzji omawia się "pod stołem"...
14-08-2013 10:28:49
juni
Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Wozokilometr autobusów jest tańszy od tramwajów. Policzyłem, że od lipca do października na kursach autobusów zamiast tramwajów miasto zarobi niecały milion zł. Niezrozumiałe jest natomiast, że tramwaje mogą jeździć przez Matyi, a tam jest plac budowy. Nie ma żadnych przeciwskazań by od września ruszyła przedłużona PST-ka do Dworca Zachodniego jadąc przez sam środek placu budowy.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
61. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

17

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Kiermasz świąteczny
• dekoracje i słodkości wykonane przez uczniów w godz. 14:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: