Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Wilsona powstanie ścieżka dydaktyczna, a w Parku Kasprowicza park linowy i tor gokartowy? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Wilsona powstanie ścieżka dydaktyczna, a w Parku Kasprowicza park linowy i tor gokartowy?
03-08-2013 02:13   Janusz Ludwiczak
Agnieszka Albrecht, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w ramach swojej pracy magisterskiej zaproponowała, by w Parku Wilsona stworzono ścieżkę dydaktyczną, zaś w Parku Kasprowicza powstał park linowy, skocznie dla rolkarzy, ścianka wspinaczkowa i tor gokartowy.

Agnieszka Albrecht, która jest tegoroczną absolwentką kierunku Turystyka i Rekreacja na Akademii Wychowania Fizycznego napisała pracę magisterską "Uwarunkowania rozwoju rekreacji na terenie Osiedla Łazarz na przykładzie Parku Wilsona i Parku Kasprowicza". W ramach swojej pracy magisterskiej zaproponowała, by w Parku Wilsona stworzono ścieżkę dydaktyczną, zaś w Parku Kasprowicza powstał park linowy, skocznie dla rolkarzy, ścianka wspinaczkowa i tor gokartowy.

Praca poprzedzona była przeprowadzeniem ankiety wśród mieszkańców.

Na początku przeprowadzałam ankiety z mieszkańcami, którzy mieli wypowiedzieć się czy są za uatrakcyjnieniem obu parków. Pytania dotyczyły sposobu spędzenia czasu wolnego, czynnej i aktywnej rekreacji. Mieszkańcy wskazywali, że Park Kasprowicza nie jest jednak miejscem do uprawiania rekreacji, a raczej do wyprowadzania psów. Park Wilsona zdecydowanie bardziej im się podoba - wskazuje Agnieszka Albrecht.

W badaniach przeprowadzonych przez Agnieszkę Albrecht wynika, że aż 66% ankietowanych aktywnie spędza czas wolny poza granicami Łazarza. Wśród łazarskich parków 84% ankietowanych mieszkańców wybiera Park Wilsona. 52% osób uznało też, że Park Kasprowicza nie jest miejscem atrakcyjnym do wypoczynku i rekreacji.

W swojej pracy postawiłam hipotezę, że Park Kasprowicza mogłoby to być dobre miejsce do uprawiania rekreacji czynnej. Zaproponowałam tam powstanie ścieżek rowerowych, miejsc do nordic walkingu, a także stworzenie skoczni i poręczy dla rolkarzy i deskorolkarzy. W Parku Kasprowicza mogłaby powstać również ścianka wspinaczkowa, park linowy i mini golf. To wszystko działa już na Malcie, ale brakuje w tej części miasta i bliżej centrum. Dodatkowym uatrakcyjnieniem Parku Kasprowicza mogłoby być zrealizowanie projektu toru gokartowego, który według mnie mógłby mieścić się na terenie dawnego stadionu Energetyka - uważa Agnieszka Albrecht.

W Parku Wilsona zaproponowałam natomiast ścieżkę dydaktyczną, która wyeksponowałaby pomniki przyrody. Obecnie brakuje informacji o występującej tam bogatej roślinności, której nie spotkamy w innych parkach. Uważam, że stworzenie ścieżki dydaktycznej służyłoby dzieciom, które uzupełniałyby swoją widzę z biologii i historii. Mogliby z niej korzystać również turyści, goście targowi, a także osoby starsze, które nie muszą siedzieć tylko na ławce w Parku Wilsona - dodaje Agnieszka Albrecht.

Praca "Uwarunkowania rozwoju rekreacji na terenie Osiedla Łazarz na przykładzie Parku Wilsona i Parku Kasprowicza" została bardzo dobrze oceniona przez AWF. Agnieszka Albrecht przedstawiła też swoje koncepcje Radzie Osiedla Św. Łazarz. Czy w Parku Wilsona powstanie ścieżka dydaktyczna, a w Parku Kasprowicza park linowy, ścianka wspinaczkowa i tor gokartowy? Czas pokaże.


Komentarze (2)

05-08-2013 11:31:20
Carlos
Ścieżka dydaktyczna? hmm może i to dobry pomysł ale czy to az taka atrakcja? no może bo to koszt niewielki a zawsze coś nowego. Ciekawe kiedy rozbudują w końcu ten super plac, a raczej placyk zabaw w parku zbudowany za niebotyczne pieniądze z jedną mini drabinka bez nawet jednej huśtawki? Cos Redakcja wspominała o jego rozbudowie jakiś czas temu, proponuję powrócić do tematu i nacisnąc w tej sprawie Radnych
05-08-2013 07:51:01
MIKI
Arena - tylko nie tor gokartowy !
Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: