Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowe studium przewiduje na terenie Energetyka budownictwo wielorodzinne - Rada Osiedla zaskoczona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowe studium przewiduje na terenie Energetyka budownictwo wielorodzinne - Rada Osiedla zaskoczona
23-07-2013 01:36   Janusz Ludwiczak
Projekt nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego przewiduje na terenie dawnego stadionu Energetyk budowę budynków wielorodzinnych.
- Zaskoczyło nas, że planiści chcą jednak umieścić na tym terenie budownictwo wielorodzinne, czyli wysokie wieżowce. Wystąpiliśmy niedawno z wnioskiem o sporządzenie mpzp dla Parku Kasprowicza. Ubywa terenów zielonych na Łazarzu - mówi Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

We wtorek, 16 lipca odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Osiedla Św. Łazarz, w trakcie której jednogłośnie podjęto uchwałę w sprawie przystąpienia Osiedla Św. Łazarz do konkursu na dofinansowanie zadań inwestycyjnych jednostek pomocniczych Miasta- osiedli w 2014 r. (granty).". W ramach przyszłorocznego budżetu Rada Osiedla Św. Łazarz chce przeznaczyć 100 tysięcy złotych na budowę placu zabaw dla dzieci starszych w Parku Kasprowicza.

Chcielibyśmy złożyć wniosek do konkursu grantowego o dofinansowanie tego zadania. Ostatni raz o grant wystąpiliśmy prawie 10 lat temu, w 2004 roku z wnioskiem na budowę boiska przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Jarochowskiego. Jednym z warunków, który nasza rada osiedla musi spełnić to jest zabezpieczenie kwoty 100 tysięcy złotych w budżecie na tą inwestycję. Od miasta moglibyśmy otrzymać do 250 tys. zł - wyjaśnia Wojciech Wośkowiak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Jeszcze w tym roku plac zabaw naprzeciwko Areny będzie rozbudowany. Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczyła w ramach tegorocznego budżetu ponad 40 tysięcy złotych (dokładnie 41 541 zł) na zakup kolejnych urządzeń zabawowych. Plac zabaw w tym rejonie Łazarza powstał jesienią zeszłego roku. Na placu zabaw znajdują się dwie huśtawki, bujak dla młodszych dzieci, piaskownice i trzy ławki, a także tzw. "statek piracki". Całość została odgrodzona. Do tej pory inwestycja kosztowała 104 tysięcy złotych i w całości została pokryta z budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Łazarskich radnych zaskoczył jednak projekt nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje na terenie dawnego stadionu Energetyk budowę budynków wielorodzinnych.

10 marca Miejska Pracownia Urbanistyczna ogłosiła projekt studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzeni miasta Poznania. Planiści przewidują pod budownictwo mieszkaniowe tereny ogródków działkowych w rejonie ulic Hetmańska - Dmowskiego oraz na terenie dawnego stadionu Energetyk - wskazuje Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Wystąpiliśmy niedawno z wnioskiem o sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Parku Kasprowicza, który ma być omawiany w trzecim kwartale tego roku. Zaskoczyło nas, że planiści chcą jednak umieścić na tym terenie budownictwo wielorodzinne, czyli wysokie wieżowce. Ubywa terenów zielonych na Łazarzu. Sprzeciwiamy się postawieniu na terenie Parku Kasprowicza wielorodzinnych, wysokich wieżowców. Chcemy zagospodarować pływalnię, w ramach grantu zrobić duży plac zabaw dla dzieci starszych, są siłownie na wolnym powietrzu - dodaje Maria Łazarz z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Projekt studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego przewiduje także zmianę przeznaczenia terenów pod zabudowę w rejonie ulic Reymonta, Grochowskiej, Promienistej i Grunwaldzkiej. Zamiast ogródków działkowych miałyby powstać tam tereny usługowe, czyli najprawdopodobniej centrum handlowe. Planiści chcieliby również ogródki działkowe znajdujące się w obrębie ulic Dmowskiego, Hetmańska, Kolejowa, Potockiej przekształcić w tereny o charakterze mieszkalno-wielorodzinnym.


Komentarze (9)

08-08-2013 21:27:49
kebukaj
żal po stadionie z drewnianymi trybunami ucichł a był to unikat na skale kraju. Gorąca prośba do Radnych RO ocalcie dom sołtysa (vis a vis Śniadeckich) wsi Łazarz przed wstawieniem tam deweloperskiej plomby. Trzymam kciuki za zieloną Arenę.
26-07-2013 14:52:43
Łukasz Prymas
Proszę Państwa o spokój. Jako RO robimy wszystko by taki zapis nie pojawił się w nowym Studium. Wnioskowaliśmy o stworzenie miejscowego planu zagospodarowania dla tego terenu, który sankcjonowałby funkcję rekreacyjno - sportową, mamy również poparcie w tej sprawie Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta. Nasza Uchwała o wyrażeniu woli powstania takiego mpzp została wpisana w MPU na listę wniosków o stworzenie planów miejscowych w Poznaniu co potwierdził Pan Prezydent Stępień. Wniosek ma być rozpatrywany w 3 kwartale br. więc jest szansa, że nastąpi to po wakacjach. Również prowadzimy rozmowy z Radnymi Miejskimi, o konieczności zachowania dotychczasowych funkcji dla tego terenu i mamy przychylne stanowisko niektórych z nich. Mamy nadzieję, że przy ich wsparciu taki zapis w Studium nie zostanie dokonany. Niestety trzeba pamiętać, iż to teren prywatny i jeśli Miasto zabroni a tym terenie zabudowy, może to skutkować żądaniami odszkodowania ze strony właściciela, choć nie jest to przesądzone. Także proszę o trzymanie kciuków.w tej sprawie :)
25-07-2013 09:55:00
w
Może przedstawiciel MPU wytłumaczyłby ich motywacje via portal lazarz.pl? Albo zgodził się na debatę z mieszkańcami?
25-07-2013 08:55:37
Szymon
Czy istnieje instytucja odwołania???? Czy mogę dostać kontakt do kogoś kto prowadził tą sprawę?
24-07-2013 12:12:30
S.
Dziękujemy władzom miasta. Gdyby nie chciały wieżowców na tym terenie powiedzieliby twarde NIE (tak jak stało się z pomnikiem wdzięczności nad Maltą). Oni jednak mają to wszystko gdzieś. Za chwilę w tym mieście nie będzie nawet skweru zieleni bo wszystko co się da zabudują. Trzeba rozpocząć protest.
23-07-2013 11:21:28
tonny
To juz nie ma watpliwosci dlaczego splonal energetyk. Najlepiej zabudujcie wszystko mieszkaniowka i centrami handlowymi. Jak dobrze, ze za rok sa wybory, tylko znajac wyborcow nic sie nie zmieni.
23-07-2013 10:17:01
Tomek
No i "sprytny" podpalacz dopiął swego. Kolejny tryumf kombinatorstwa i nieuczciwości.
23-07-2013 09:32:32
w
Deklaruję 100% poparcia dla Rady Osiedla w walce z bezmyślnym deweloperem i jego pieskami z MPU! Przydał by się na Łazarzu planista z prawdziwego zdarzenia, który potrafiłby zrównoważyć interesy mieszkańców i biznesu.
23-07-2013 08:32:31
;(
witajcie wieżowce zamiast sportu i rekreacji ...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

29

wrz

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny, 90-lecie parafii - msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego

30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: