Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W miejscu dawnego szpitala kolejowego przy Orzeszkowej powstaną biura i apartamentowce - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W miejscu dawnego szpitala kolejowego przy Orzeszkowej powstaną biura i apartamentowce
20-06-2013 14:19   Janusz Ludwiczak
W budynkach po dawnym szpitalu kolejowym przy ul. Orzeszkowej powstaną apartamentowce. Deweloper, firma Wechta uzyskała już pozwolenie na budowę dla przebudowy i zmiany sposobu użytkowania.

W 1895 roku po północnej stronie ulicy Orzeszkowej wybudowano kompleks budynków wilowych Kaiser-Wilhelm-Anlage, które nazywane były również " Polem zamkowym (Feldschloss)".

W willi pod numerami 6/10 ok. 1900 roku powstał szpital początkowo z oddziałem ginekologiczno-położniczym, później poszerzony również o chirurgię. W 1921 budynki wykorzystano na lecznicę kolejową. Szpital kolejowy działał tutaj do lipca 2007 roku. Trzy lata później w willach przy Orzeszkowej urządzono wystawę w ramach festiwalu Mediations Biennale, o czym szerzej w artykule: Galeria sztuki w budynkach dawnego szpitala kolejowego.

W budynkach po dawnym szpitalu firma Wechta planuje urządzić apartamentowce. Deweloper nie udziela na razie informacji o inwestycji, udostępnił jedynie wizualizacje. Wiadomo jedynie, że za metr kwadratowy będzie trzeba zapłacić minimum 10 tys. zł.

W maju deweloper uzyskał od Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta pozwolenie na budowę dla przebudowy i zmiany sposobu użytkowania dla budynków pod numerem, 6, 12, 14 i 16. W budynkach tych oprócz apartamentów mają mieścić się również biura i lokale usługowe.


Komentarze (1)

23-06-2013 10:47:31
Laz boss
Wechta i jego inwestycje to zawsze komunikacyjna katastrofa dla okolicy. Zbyt mała ilośc miejsc parkingowych w budynku spowoduje zawaleniem całej ulicy samochodami tak jak to ma miejsce na saperskiej, kolejowej czy szyperskiej. Do tego moga dojsć jeszcze kombinacje z dobudowaniem dodatkowej kondygnacji jak na cytadeli. Jestem ciekaw, czy konserwator zabytków i urzędnicy wyciągnęli wnioski z wcześniejszych działań tego dewelopera i potrafili zabezpieczyć mieszkańców okolicy przed jej funkcjonalna i estetyczna dewastacja, która jest znakiem firmowym wechty
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: