Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczęła się rozbiórka "ósemki". "Pawilon Szwajcarski" przechodzi do historii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczęła się rozbiórka "ósemki". "Pawilon Szwajcarski" przechodzi do historii
18-06-2013 16:48   Janusz Ludwiczak
Na Targach pojawiły się ogromne dźwigi, które rozpoczęły prace związane z wyburzaniem pawilonu 8A. Za kilka miesięcy w tym miejscu wybudowana zostanie nowa hala, która zostanie połączona specjalnym łącznikiem z sąsiednim pawilonem 15, w którym mieści się Sala Ziemi.

Na MTP rozpoczęła się rozbiórka pawilonu 8a.

Planujemy likwidację pawilonu szwajcarskiego, który wcześniej miał numer 26, obecnie 8A. Na jego miejscu powstanie nowa kubatura i rękaw połączony z Centrum Kongresowym o szerokości 6 metrów. Dzięki temu będzie mogli organizować konferencje nawet dla 10 tysięcy osób - mówił w grudniu Przemysław Trawa, wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Przetarg na zaprojektowanie i budowę nowego pawilonu wygrała firma Wechta S.A. Do końca czerwca firma ta przygotuje projekt budowlany. Według założeń nowy budynek będzie pawilonem wystawienniczym przystosowanym do budowy nowoczesnych stoisk piętrowych. Podłoga w całym budynku zostanie podniesiona do poziomu sąsiedniego pawilonu 7A. Znajdujące się obecnie w budynku piwnice, nie będą już wykorzystywane, dlatego planujemy ich likwidację. Budynek będzie połączony nadziemnym łącznikiem z Centrum Kongresowym (pawilon 15). W tym momencie trwają jeszcze prace projektowe nowego budynku - dodaje Karolina Nawrot z MTP.

Pawilon 8A został zbudowany w 1977 roku na podstawie projektu Biura Projektów Miasta z architektem mgr inż. Henrykiem Jaroszem na czele. W obiekcie tym przez wiele lat gościli Szwajcarzy ze swoją ekspozycją dlatego nosił on nazwę Pawilon Szwajcarski.

W 2007 roku pawilon 8A został połączony zadaszonym przeszklonym pasażem z sąsiednimi halami nr 7, 7a i 8 tworząc kompleks wystawienniczy zwany "Czteropakiem", w którym zachowano naturalny drzewostan. W grudniu 2008 roku odbyła się tutaj światowa konferencja klimatyczna ONZ COP 14.

Powierzchnia użytkowa pawilonu 8A miała 9 872,2 m2, a powierzchnia wystawiennicza - 2 425,3 m2. Kubatura budynku wynosiła 58 790 m3. Hala, na piętrze której znajdowało się jeszcze 5 sal konferencyjnych mogła pomieścić 4 683 gości.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: