Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gratowóz odwiedzi Łazarz i będzie przyjmował od mieszkańców problemowe odpady - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Gratowóz odwiedzi Łazarz i będzie przyjmował od mieszkańców problemowe odpady
14-06-2013 14:51   Janusz Ludwiczak
Jak pozbyć się starego telewizora czy zużytej pralki? Odpowiedź jest prosta. Wystarczy w najbliższą sobotę pojawić się na ulicy Kolejowej lub Jarochowskiego, gdzie pojawi się "Gratowóz", czyli Mobilny Punkt Gromadzenia Odpadów Problemowych.

W sobotę Mobilny Punkt Gromadzenia Odpadów Problemowych odwiedzi Łazarz i Grunwald. "Gratowóz" będzie przyjmował od mieszkańców problemowe odpady, czyli stary i zużyty sprzęt elektryczny, jak suszarki, żelazka, telefony, telewizory, komputery, drukarki, kuchenki, mikrofalówki, odkurzacze, itd.

Od początku roku w Mobilnym Punkcie Gromadzenia Odpadów Problemowych nie pozostawimy już farb, rozpuszczalników, przeterminowanych leków, olejów, zaolejonych szmat, opakowań po substancjach niebezpiecznych, opon, gruzu czy materiałów zawierających azbest. Odpady te będzie można jedynie oddać na Gratowisku, czyli punkcie gromadzenia odpadów problemowych, który znajduje się m.in. na Dębcu, przy ulicy 28 Czerwca 1956 r. nr 284 (przy byłym stadionie Lecha). Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00 (telefon 61 833 22 12). Gratowisko działa także przy ul. Wrzesińskiej 12 na os. Warszawskim oraz w Suchym Lesie przy składowisku odpadów komunalnych.

"Gratowóz" pojawi się na Łazarzu w dwóch punktach. O godz. 11:20 zaparkuje się przy ul. Kolejowej 37, a 40 minut później stanie przy skrzyżowaniu ulic Jarochowskiego i Sczanieckiej.

Jeszcze tydzień temu wydawało się, że "Gratowóz" będzie jeździł tylko do końca czerwca i będzie to ostatnia wizyta Mobilnego Punktu Gromadzenia Odpadów Problemowych na Łazarzu. W związku z ustawą śmieciową od lipca to właściciele i administratorzy nieruchomości będą musieli zapewnić miejsce do segregowania i składowania śmieci.

Jeszcze nie wiemy czy "Gratowóz" będzie dalej jeździł. My oczywiście mamy przygotowany harmonogram na II półrocze, ale decyzja należy do Międzygminnego Związku Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej - mówiła 7 czerwca w rozmowie z portalem lazarz.pl Katarzyna Czajka z Zakładu Zagospodarowania Odpadów.

Dotychczas nie przewidziano tego w umowie. Ale będzie prowadzić negocjacje finansowe. Gratowóz cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego będzie czynić starania o kontynuowanie akcji - powiedział Walerian Ignasiak, rzecznik prasowy Międzygminnego Związku Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej (MZ GOAP).

GOAP dogadał się z miastem. Również po 1 lipca będzie jeździć Mobilny Punkt Gospodarowania Odpadów. Tak więc "Gratowóz" pojawi się ponownie na Łazarzu i Grunwaldzie również 24 sierpnia, 19 października i 21 grudnia.


Komentarze (2)

15-06-2013 19:12:08
jezyce
ale fotki to sa stare przydaly by sie nowe hehe
14-06-2013 21:48:02
Adriam 1938 rocznik
A P. Grobelny tez tam wyląduje. To jest największy śmieć w Poznaniu
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

19

sie

do 20-08-2022
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni z występem artystycznym zespołu DuetWhiteNight i pokazem świetlnym
w godz. 20:00-2:00

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

21

sie

Park Wilsona Muszla Koncertowa
XVI Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: