Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Odsłonięto "Przedszkolną aleję gwiazd" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Odsłonięto "Przedszkolną aleję gwiazd"
30-05-2013 15:43   Janusz Ludwiczak
W przedszkolu nr 39 - "Leśne Ludki" odsłonięto "Przedszkolną aleję gwiazd", na której ślady swoich dłoni umieściły dzieci, które zajęły czołowe miejsca w konkursach. We wtorek w przedszkolu przy ul. Limanowskiego odbył się festyn "Witaminki dla Rodzinki". Na przedszkolaków czekały m.in. owoce, zupa jarzynowa, wspólne zabawy z rodzicami i przejażdżka na kucyku.

Słynna aleja gwiazd znajduje się już nie tylko w Międzyzdrojach czy na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, ale także w Przedszkolu nr 39 - "Leśne Ludki" przy ul. Limanowskiego. W ten sposób dyrekcja placówki chciała uhonorować dzieci i podziękować przedszkolakom, które wygrały liczne konkursy.

Pomysł zrodził się w ciągu roku szkolnego. Wiele dzieci brało udział w konkursach ogólnopolskich i turniejach organizowanych przez poznańskie placówki oświatowe. Jest kilkoro dzieci, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w tych konkursach. Chcieliśmy im w taki trochę inny sposób podziękować. Stąd pomysł na stworzenie takiej alejki, szczególnego miejsca w naszym ogrodzie przedszkolnym - wyjaśnia Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektor Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki".

"Przedszkolna aleja gwiazd" co roku ma być powiększana. Równocześnie we wtorek na terenie Przedszkola "Leśne Ludki" odbył się wspólny festyn zorganizowany razem z Przedszkolem nr 51, które znajduje się nad Magnolią.

Jest to zaprzyjaźnione przedszkole. Chcieliśmy bliżej się poznaj. Nasz festyn odbywa się pod hasłem "Witaminki dla Rodzinki". Mamy zupę jarzynową, owoce, jest placek z jabłkami. Do naszego przedszkola uczęszcza setka dzieci, w czterech grupach w wieku od 3 do 6 lat - objaśnia Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektor Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki".

Tak w tym roku zorganizowaliśmy wspólny festyn. Udało nam się nawiązać współpracę z sąsiednim przedszkolem, które ostatnio było u nas na Festiwalu Bajecznej Piosenki Przedszkolnej. Do Przedszkola nr 51 uczęszcza 75 dzieci w trzech grupach - tłumaczy Klaudia Sobecka-Szcześniak, dyrektor Przedszkola nr 51.

Na przedszkolaków czekały także przejażdżki na kucyku oraz wspólne gry i zabawy z rodzicami.


Komentarze (3)

30-05-2013 21:28:32
Iza
Kolejna super impreza. Gratulacje! :)
30-05-2013 16:22:45
maciej
To drugi festyn. Pierwszy był pod hasłem "Święto pyry".
30-05-2013 15:53:17
gość
Niby coś się ruszyło po zmianie pani dyrektor ale to i tak nadal miejsce z najsmutniejszymi przedszkolankami. Jeden festyn w roku to jednak trochę mało.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: