Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Zagrzybiona" Hetmańska - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Zagrzybiona" Hetmańska
30-08-2008 13:52   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Hetmańskiej, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Kasprzaka pojawiły się grzyby. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl ) od naszego Czytelnika. Niestety nie wiadomo, co to jest za gatunek grzybów.

Grzyby pojawiły się przy skrzyżowaniu Hetmańskiej z Kasprzaka, w pasie pomiędzy jezdnią, a torowiskiem. Intensywne deszcze, wilgoć i brak upałów sprzyjają rozwojowi grzybów stąd też pewnie przysłowie "rosną jak grzyby po deszczu". Czy zatem wysyp grzybów oznacza początek jesieni?

W kraju pojawiają się pierwsze grzyby. Rekordowe prawdziwki o średnicy 35 centrymetrów i wadze ponad kilogram znaleziono ostatnio w Nysie. W lasach można znaleźć już pierwsze borowiki, kozaki czy podgrzybki.

Zbierając grzyby trzeba jednak uważać, aby nie trafić na trujący okaz. Uzbierane grzyby najlepiej przed konsumpcją przekazać stacji epidemiologicznej do kontroli. Najbezpieczniej są chyba jednak pieczarki kupione w sklepie.

Czy udadzą się Państwo na jesienną wyprawę na grzyby? Czy wiedzą może Państwo jaki gatunek grzybów wyrósł na ulicy Hetmańskiej? Czekamy na komentarze.


Fot: Karol Kroll

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: