Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Już po raz 15 uczniowie wzięli udział w turnieju wiedzy o dzielnicy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Już po raz 15 uczniowie wzięli udział w turnieju wiedzy o dzielnicy
25-05-2013 02:36   Janusz Ludwiczak
Siedemnaście trzyosobowych zespołów z łazarskich szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział w "Łazarskim Omnibusie", który odbywa się już od 15 lat. Uczestnicy turnieju musieli m.in. przygotować reklamę Łazarza oraz wykonać pocztówkę na jubileuszowe 25. Dni Łazarza.

15. edycja turnieju wiedzy o Łazarza - "Łazarski Omnibus 2013" rozgrywana była w dwóch kategoriach - dla szkół podstawowych i dla gimnazjów. Na początek wszyscy musieli rozwiązać krótką krzyżówkę. Za rozwiązanie każdego pytania otrzymywało się punkt, dodatkowe pięć punktów można było zdobyć rozwiązując hasło główne.

Drugim zadaniem było przygotowanie reklamy Łazarza. Uczniowie wykazali się prawdziwą pomysłowością.

"Łazarz to miejsce doskonałe, tutaj mamy Park Wilsona więc na Łazarz zapraszamy" - tak reklamowała Łazarz reprezentacja SP69 drużyna A.

"Łazarz świetną jest dzielnicą, Głogowska główną jest ulicą. Na Rynku Łazarskim handel kwitnie, a Klub Krąg przystanią jest" - zachęcali uczniowie Gimnazjum 53 drużyna B.

Kolejną z konkurencji było narysowanie szkicu Parku Wilsona ze wszystkimi istotnymi elementami oraz podpisanie ulic przylegających do parku. Uczniowie podstawówek musieli wymienić również przynajmniej trzy łazarskie ulice zaczynające się na literę S, a gimnazjaliści na literę P.

Poza tym uczestnicy "Łazarskiego Omnibusa" musieli wykonać pocztówkę na jubileuszowe 25. Dni Łazarza, które odbędą się za rok a także wykonać portret rodzinki Poznańskich i nazwać jak najwięcej części ciała i części garderoby.

Bardzo fajny turniej, można było sprawdzić się z wiedzy o dzielnicy, w której mieszkamy. Najwięcej trudności sprawiło nam podanie osób związanych z Łazarzem i połączenie wyrazów w gwarze poznańskiej ze słowami w języku polskim - uważają Paulina Styza, Aleksandra Dalacka, Alicja Maciejewska z Gimnazjum nr 53

Podobało nam się, było śmieszno, ale niektóre zadania sprawiły nam trochę trudności. Najwięcej problemów mieliśmy z zadaniem 8, w którym były pytania z wiedzy o Łazarzu. Najłatwiej poszło nam z rozwiązaniem krzyżówki i ułożeniem reklamy Łazarza - sądzą Mateusz Szlachetko, Zuzanna Lewandowska i Róża Złotorowicz, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 69

Bierzemy po raz pierwszy udział w "Łazarskim Omnibusie". Najtrudniejsze było zadanie, gdzie musieliśmy określać daty do danych wydarzeń. Najłatwiejsze było dla nas wykonanie portretu Poznańskich i dopasowanie do nich ubrań i podpisanie części ciała w gwarze poznańskiej - wskazują Laura Czupryniak, Michał Kroma i Oliwia Przybył ze Szkoły Podstawowej nr 26.

Początki "Łazarskiego Omnibusa" sięgają 1998 roku.

Wedy powstał pomysł, by uczniowie zaznajomili się z dzielnicą, w której mieszkają i uczęszczają do szkoły. W pierwszej edycji turnieju wzięli udział nawet udział pierwszoklaści. Dzięki "Łazarskiemu Omnibusowi" udaje się również zintegrować środowisko oświatowe i lokalną społeczność - wyjaśnia Joanna Heller, główny organizator "Łazarskiego Omnibusa".

W tegorocznym "Łazarskim Omnibusie" w kategorii gimnazjum zwyciężył zespół 51A z Gimnazjum nr 51, a wśród podstawówek najlepszy okazał się zespół A ze Szkoły Podstawowej nr 26. Najlepsi otrzymali nagrody w postaci toreb, albumów i talonów do sklepu Empik, zaś wszyscy uczestnicy dostali kalendarze, książki i słodycze.

Wyniki "Łazarskiego Omnibusa 2013":
Szkoły podstawowe:
1. 26A - 94,0 pkt.
2. 69A - 83,5 pkt.
3. 77C - 81,5 pkt.
4. 77B - 80,0 pkt.
5. 26C - 79 pkt.
6. 77A - 77,5 pkt.
7. 9C - 74,5 pkt.
8. 26B -69,5 pkt.
9. 69B - 66,0 pkt.
10. 9B - 60,0 pkt.
11. 69B - 50,0 pkt.
Gimnazja:
1. 51A - 101 pkt.
2. 51B - 90,5 pkt.
3. 53C - 86,0 pkt.
4. 53B - 83,5 pkt.
5. 53A - 64,5 pkt.
6. 51C - 62,0 pkt.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: