Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Kasprowicza ustawiono kosze na psie kupy i posadzono nowe drzewa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Kasprowicza ustawiono kosze na psie kupy i posadzono nowe drzewa
23-05-2013 16:22   Janusz Ludwiczak
Dwa dystrybutory worków na nieczystości po psach pojawiły się w Parku Kasprowicza. Posadzono również ponad 40 nowych drzew, wśród których są katalpy, jesiony, platany i buki

Jeden z koszy na psie kupy znajduje się w pobliżu skrzyżowania ulic Jarochowskiego i Niegolewskich. Kolejny ustawiono przy zbiegu ul. Stablewskiego i Jarochowskiego.

Na ustawienie w Parku Kasprowicza dwóch dystrybutorów na worki na nieczystości po psach i zakup worków Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczyła ponad 5 tysięcy złotych.

Park przy Arenie również jeszcze bardziej się zazielenił, a to dlatego, że Zarząd Zieleni Miejskiej posadził ponad 40 nowych drzewek, wśród których są katalpy, jesiony, platany i buki. Drzewa zostały posadzone m.in. wzdłuż alejki prowadzącej od ulicy Jarochowskiego do pływalni.


Komentarze (8)

24-05-2013 22:22:08
do antykejtrów
Tak samo można pytać: po co ławki w parku?! Przecież każdy ma w domu krzesła, to niech przynosi. Po co kupować takie drogie gówna za nasze pieniądze ?!
24-05-2013 20:13:06
w
Trzeba sprzątać po swoim kejtrze i nie dyskutować. Traktować swój fyrtel jak własny dom. Nie trzeba mnożyć dystrybutorów, bo to na prawdę drogie cholerstwo i za nasze pieniądze. Jak ktoś nie ma na worki, to plastików różnych mamy w nadmiarze.. do byle czego w sklepach, nawet na Łazarku do rzodkiewek, za darmo dają siatke. To nie wyrzucać tylko zostawić sobie można. pozdrawiam
23-05-2013 23:11:04
@zwierzakowo
Pies załatwia potrzebę przynajmniej 3 razy dziennie, mnożąc to przez liczbę dni w roku wychodzi prawie 1200 woreczków, więc 100 woreczków to na miesiąc wystarczy :)
23-05-2013 22:44:40
zwierzakowo
@grajzerka - ale dlaczego uważasz że to za mało? Tak się akurat składa że psie odchody można wrzucić także do zwykłego kosza - nie trzeba stawiać specjalnych za kilka tysięcy. Można te pieniądze lepiej spożytkować. A woreczki? Każdy właściciel psa powinien zabierać ze sobą gdy idzie ze swoim pupilem na spacer. Tutaj nie potrzeba dystrybutorów tylko zmiany polityki w tej kwestii - podatek od psa niski (góra 10zł rocznie, za to otrzymujemy zapas woreczków - np. 100 sztuk), za to częste patrole SM i policji oraz wysokie mandaty - przynajmniej 500zł za każdą psią kupę.
23-05-2013 20:57:24
Agn
Egzekwować sprzątanie po psie należy tak czy siak. Warto tutaj przedstawić uchwałę nr XLIX/646/V/2009 Rady Miasta Poznania z dnia 10.02.2009 obowiązkiem posiadacza zwierząt domowych jest: „niezwłoczne usuwanie zanieczyszczeń pozostawionych przez psy i inne zwierzęta w obiektach oraz na innych terenach przeznaczonych do użytku publicznego, a w szczególności na chodnikach, jezdniach, placach, parkingach, przejściach podziemnych, terenach zielonych (zieleńcach, parkach, itp.). Postanowienie to nie dotyczy osób niewidomych, korzystających z psów – przewodników". Jak dla mnie pieniądze wyrzycone w błoto - jak ktoś ma zamiar posprzątać po psie to zabiera woreczek ze sobą!
23-05-2013 20:30:56
Szczur
A, byłbym zapomniał - mam nadzieję, że Rada Osiedla nie wyrzuciła pieniędzy w błoto, a pojemniki są wystarczająco pancerne - wandaloodporne....
23-05-2013 20:27:02
Szczur
Jasne, że to za mało, problem w tym, że w Poznaniu takie sprawy musi fundować Rada Osiedla, która stara się, jak może, ale pieniędzy ma tyle, ile kot napłakał. Miasto woli wyrzucać całe pociągi pieniędzy na stadion czy wiadukty donikąd. Z ostatniej chwili - w magistracie wpadli na pomysł, by żebrać ławki od prywatnych firm w zamian za reklamę. Toż dopiero zaleje nas szmira... Jak kto uważa, że reklam nie jest już teraz stanowczo za dużo, polecam wycieczkę na przykład ulicą Matejki.
23-05-2013 16:43:27
grajzerka
Dwa dystrybutory..... żeby miało to sens takich śmietników powinno być znacznie więcej. Dodatkowo ktoś powinien kontrolować worki, bo w tych na Arenie nie ma. Takie kosze powinny być co 50 m. i wtedy można egzekwować od ludzi sprzątanie po psie. Te dwa dystrybutory mentalności ludzi nie zmienią. Ci, którzy nie sprzątali, nie będą tego robić nadal :-(
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: