Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przedszkolaki pokopały w piłkę z Piotrem Reissem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przedszkolaki pokopały w piłkę z Piotrem Reissem
23-05-2013 15:29   Janusz Ludwiczak
Ponad 500 dzieci z 13 przedszkoli wzięło udział w turnieju piłkarskim "Małe Mistrzostwa Świata". Zawody były pierwszymi z cyklu turniejów Reksio Cup. Mali piłkarze musieli zmierzyć się z licznymi konkurencjami. Każdy uczestnik turnieju otrzymał medal od samego Piotra Reissa.

Małe Mistrzostwa Świata to turniej sportowy dla placówek przedszkolnych z Poznania i okolic, organizowany przez Akademię Reksia oraz Fundację Piotra Reissa z okazji Dnia Dziecka.

W sportowych zmaganiach, sprawdzających zwinność, koordynacje ruchową a także umiejętność współpracy wzięło udział ponad 500 dzieci z 13 przedszkoli. Młodzi sportowcy musieli zmierzyć się z licznymi konkurencjami, dostosowanymi odpowiednio do wieku.Jak na Mistrzostwa Świata przystało - każde przedszkole reprezentować będzie inny kraj. Na wszystkich uczestników, prócz sportowych konkurencji, czekają liczne atrakcje, m.in. gry i zabawy z animatorami, a także upominki od organizatora. Zawody są pierwszymi z cyklu turniejów Reksio Cup - wyjaśnia Daria Wierszuła z Akademii Reissa.

Każdy uczestnik turnieju otrzymał na zakończenie medal, dyplom i nagrodę od samego Piotra Reissa. A dlaczego słynny piłkarz Lecha Poznań (do niedawna jeszcze w barwach Warty Poznań) postanowił założyć szkółkę piłkarską?

Kiedyś postanowiłem, że po zakończeniu kariery chciałbym swoje doświadczenie przekazać najmłodszych adeptom piłki nożnej. Pomysł powstał trzy lata temu, kiedy zorganizowaliśmy pierwsze wakacje dla dzieci, chcących uprawiać piłkę nożną. Spotkało się to z bardzo dużym zainteresowaniem i tak powstała Akademia Reissa. Mamy obecnie 56 szkółek nie tylko w Poznaniu, ale w całej Wielkopolsce. Chcemy przede wszystkim wśród młodych ludzi rozbudzić pasję do sportu, przede wszystkim do piłki nożnej - powiedział Piotr Reiss.


Komentarze (1)

23-05-2013 21:02:55
Mama Adasia
Fantastyczny turniej. Jestem pod wrażeniem organizacji. Dla mojego syna było to duże przeżycie, a uśmiech nie schodził mu z twarzy przez caly dzień. Oby więcej takich imprez! Pozdrawiam Akademię Reksia i oczywiście - Pana Piotra Reissa. ;)
Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: