Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na ulicy Jarochowskiego pojawi się więcej drzew? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na ulicy Jarochowskiego pojawi się więcej drzew?
22-05-2013 00:19   Janusz Ludwiczak
Rada Osiedla Św. Łazarz wydała pozytywną opinię w sprawie uruchomienia kawiarenki w zabytkowym tramwaju, który ma stanąć na ul. Sczanieckiej. W trakcie ostatniej sesji łazarscy radni omawiali również projekt ZDM w sprawie rewaloryzacji zieleni w ciągu ulicy Jarochowskiego (od Wyspiańskiego do Hetmańskiej), który zakłada odtworzenie terenów zielonych. Według projektantów z Zarządu Dróg Miejskich na ulicy Jarochowskiego nasadzone miałyby zostać nowe drzewa i ograniczone miałyby zostać miejsca postojowe dla samochodów.

Na początku już 25. sesji, która odbyła się w środę 15 maja Rada Osiedla Św. Łazarz zaopiniowała propozycję nadania skwerowi znajdującemu się przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Matejki imienia pułkownika Wada, zgłoszoną przez jednego z mieszkańców.

Chciałbym zaproponować Państwu rozważenie nadania imienia pułkownika Wada, wskazanemu przez Państwa skwerowi znajdującemu się w naszej dzielnicy. Pułkownik Harry Wade jechał wraz z Paderewskim pociągiem z Gdańska do Poznania. W trakcie podróży Niemcy nie chcąc zgodzić się by Paderewski dotarł do Poznania zatrzymali pod Rogoźnem pociąg i nakazali mu pojechać do Warszawy inną drogą. Tylko interwencja pułkownika Wade, który oświadczył, że w Poznaniu czekają na niego członkowie misji wojskowej i zagroził, że uniemożliwienie jego przyjazdu do Poznania spowoduje skandal dyplomatyczny spowodowało, że Niemcy w końcu wyrazili zgodę by pociąg z Paderewskim jechał dalej. Można uznać, że gdyby nie interwencja pułkownika być może powstanie nie wybuchłoby 27 grudnia 1918 r. - uważa Tomasz Łuczewski, konsultant historyczny, pracujący przy książkach beletrystycznych, dramatach, filmach fabularnych, których akcja dzieje się w Poznaniu i Wielkopolsce.

Następnie łazarscy radni wydali opinię w sprawie uruchomienia stacjonarnej kawiarenki w zabytkowym wagonie tramwajowym na ul. Sczanieckiej. O wydanie opinii Radę Osiedla Św. Łazarz poprosiło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Jednogłośnie radni wydali pozytywną opinię.

Podczas sesji Rada Osiedla Św. Łazarz omówiła również projekt ZDM w sprawie rewaloryzacji zieleni w ciągu ulicy Jarochowskiego (od Wyspiańskiego do Hetmańskiej), który zakłada odtworzenie terenów zielonych. Według projektantów z Zarządu Dróg Miejskich na ulicy Jarochowskiego nasadzone miałyby zostać nowe drzewa i ograniczone miałyby zostać miejsca postojowe dla samochodów. Wizję lokalną w tej sprawie przeprowadzili we wtorek radni z Komisji Infrastruktury.

Przeprowadziliśmy wizję lokalną na ul. Jarochowskiego. Jesteśmy za tym, by zrobić nasadzenia. Przydałoby się więcej zieleni. Nie chcielibyśmy jednak zmniejszać miejsc parkingowych, szczególnie w rejonie szpitala Św. Rodziny - wyjaśnia Filip Olszak, przewodniczący Komisji Infrastruktury Rady Osiedla Św. Łazarz.


Komentarze (6)

22-05-2013 21:08:01
Łukasz Prymas
Witam Państwa Bardzo dziękuję w imieniu Rady za głosy poparcia. Będziemy się starać zrealizować ten projekt jak tylko będzie to możliwe. Co do dziur w jezdni, to niestety przepisy nie pozwalają Radzie remontować jezdni...takie działania są zarezerwowane dla ZDMu. Nie jesteśmy w stanie reagować na każdą dziurę w ziemi więc mamy do Państwa prośbę o osobiste zgłaszanie wszystkich ubytków w jezdniach przez maila zamieszczonego na stronie ZDM. Nie wiem czy to dozwolone na portalu ale podaję tego maila zgloszenia@zdm.poznan.pl albo pod nr. telefonów: +48 61 848 07 23 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00); +48 61 661 44 02, 61 661 44 46 - 24 h
22-05-2013 18:15:13
Stefan
Tak dla drzew, nie dla dziur w jezdni, czy jak mówią drogowcy "ubytków". Kiedy po Jarochowskiego będzie można jeździć inaczej niż slalomem? Za chwilę kolejna zima!
22-05-2013 11:48:15
Zapalony Łazarzanin
Za takie decyzje można radzie tylko gratulować. Warto żeby przy montowaniu metalowych ochronek drzewek solidnie je zbudować żeby każdy większy samochód nie mógł ich dewastować jak jest obecnie.
22-05-2013 08:29:05
pieszy
bardzo dobrze całym sercem jestem za tym żeby się udało, trzeba pogonić tak parkujących, później chodniki są tak połamane, że nogi można sobie na nich połamać, trzeba odzyskać chodniki dla pieszych a pobocza dla zieleni, tak jak na wojskowej.
22-05-2013 08:21:02
j.65
Bardzo dobrze, że chcą zmian ale co dalej z odcinkiem ul Jarochowskiego Hetmańska-Palacza?Przecież tam nie można przejechać bez wpadania w dziurawą jezdnię,to chyba największy "kawałek sera"w dzielnicy.Wysłałem zdjęcia tej jezdni i żadnych działań nie widać.
22-05-2013 07:26:54
...
oby renowacja zieleni nie polegała na wycięciu tych drzew które są w celu zasadzenia młodych...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: