Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni dyskutowali w Arenie o Stadionie Miejskim. 120 tys. zł na koncepcję Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni dyskutowali w Arenie o Stadionie Miejskim. 120 tys. zł na koncepcję Parku Kasprowicza
21-05-2013 00:43   Janusz Ludwiczak
Posiedzenie Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania odbyło się tym razem w hali Arena. W spotkaniu wziął udział również prezydent Ryszard Grobelny. Głównym punktem obrad była tzw. umowa "stadionowa", dotycząca nowych warunków współpracy klubu KKS Lech Poznań i Marcelin Managment z Miastem Poznań. Radni mieli jeszcze sprawdzić stan torów łuczniczych POSiR oraz sali sportowej przy ul. Reymonta, jednak nie zdążyli.

Na początku posiedzenia radni zaopiniowali projekt uchwały w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej Miasta Poznania i zmian w budżecie na ten rok. Jednogłośnie Komisja Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania zaopiniowała projekt przeznaczenia 120 tys. zł na przygotowanie koncepcji zagospodarowania Parku Kasprowicza i okolic Areny. Środki te miały być w całości wydane na zagospodarowanie Chwiałki.

Będziemy pracować nad dwiema koncepcjami równocześnie - wyjaśniał Maciej Mielęcki, zastępca dyrektora POSiR.

Z kolei radna Lidia Dudziak poruszyła przy okazji kwestię pływalni w Parku Kasprowicza, która została zamknięta.

Ubolewam, że Komisja Sportu dowiedziała się o tym z mediów. Część osób mieszkająca na Łazarzu chciałaby z tego obiektu korzystać. Nie wszyscy mają samochody i pieniądze, by dojeżdżać na Termy. Dobrze wiemy co się stało z pływalnią na os. Piastowskim, czy tak samo ma być tutaj? - mówiła Lidia Dudziak, wiceprzewodnicząca Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania.

Kwestia pływalni i koncepcji to są dwie różne sprawy. Decyzja w sprawie pływalni została podjęta już trzy miesiące temu - argumentował Dariusz Jaworski, wiceprezydent Poznania.

Głównym tematem posiedzenia radnych z Komisji Sportu była jednak tzw. umowa "stadionowa", dotycząca nowych warunków współpracy klubu KKS Lech Poznań i Marcelin Managment z Miastem Poznań. Na spotkanie przybył prezydent Ryszard Grobelny.

W poniedziałek ogłoszono, że operator Stadionu Miejskiego zamiast 3 milionów złotych czynszu będzie płacić pięć razy mniej, jedynie 600 tys. zł. Miasto postanowiło zrezygnować również z korzyści do sprzedaży nazwy stadionu.

Analizowaliśmy wniosek konsorcjum i musieliśmy przyznać, że nie ma możliwości funkcjonowania stadionu na dotychczasowych zasadach. Pozostały więc dwie możliwości: albo doprowadzić do zerwania umowy, albo ją renegocjować. Utrzymanie stadionu przez miasto wiązałoby się z kosztem ponad 8 milionów złotych rocznie, przy możliwości pozyskiwania wpływów na poziomie 6,5 mln zł. Deficyt to więc jakieś 1,5 mln zł - objaśniał Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Operator stadionu musiałby również w ciągu 45 dni od dnia podpisania umowy uregulować zadłużenie wobec miasta.

Czy stać nas na tak drogie auto, które jest wyprowadzane tylko dwa razy w miesiącu? - pytał Tomasz Lewandowski, Radny Miasta Poznania z SLD.

Skoro tak ciężko jest operatorowi z utrzymaniem stadionu to powinniśmy zerwać umowę i przejąć go na barki miasta - dodał radny Tomasz Lewandowski.

Czy pan prezydent rozważał sprzedać stadion? - pytał z kolei prezydenta radny Ryszard Franciszek Grobelny.

Tak, ale nie wyobrażam sobie sprzedania go za ułamek wartości. Musielibyśmy też postępować zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych, czyli m.in. ogłosić przetarg - odpowiedział prezydent Ryszard Grobelny.

Ostatecznie większością głosów Komisja Kultury Fizycznej i Turystyki nie zgodziła się na podpisanie aneksu do umowy (za było 2 radnych, 8 osób było przeciw, 1 radny wstrzymał się od głosu, a 2 było obecnych, ale nie głosowało).

Jeśli prezydent weźmie pod uwagę opinię radnych wtedy zarządzeniem stadionu zajmie się POSiR.

W poniedziałek radni mieli również zapoznać się z obiektami sportowymi przy ul. Reymonta - torami łuczniczymi POSiR oraz salą sportową przy nich się znajdujących. Jednak zabrakło im czasu. Posiedzenie Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania będzie kontynuowane w przyszłym tygodniu.


R E K L A M A

Komentarze (2)

21-05-2013 17:26:20
emeryt
Kiedy skończy się prywatny folwark Grobelnego. Czy potrzebni są radni skoro ważne umowy się podpisuje a później z nimi konsultuje.
21-05-2013 08:09:46
Łukasz Prymas
Ciekawe tylko dlaczego RO Św. Łazarz nie została zaproszona na to posiedzenie? Dlaczego odbywa się przekazywanie jakiś pieniędzy na teren Parku, bez konsultacji z nami? Bardzo ciekawa sprawa...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: