Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Górczyn: "Dziesiątka" nie będzie już jedyną szkołą w Poznaniu bez sali gimnastycznej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Górczyn: "Dziesiątka" nie będzie już jedyną szkołą w Poznaniu bez sali gimnastycznej
15-05-2013 14:08   Janusz Ludwiczak
2,6 mln zł będzie kosztować budowa sali gimnastycznej, która za rok powstanie obok budynku Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Bosej na Górczynie. "Dziesiątka" jest jedyną szkołą w Poznaniu, która nie posiadała hali do zajęć wychowania fizycznego. Uczniowie muszą uczęszczać na zajęcia sportowe do oddalonego o 400 metrów kompleksu Zmartwychwstańskiego Centrum Sportu i Rehabilitacji przy zbiegu ulic Głogowskiej i Krauthofera, a miasto płaci rocznie 60 tys. zł za wynajem obiektu.

Ogłoszony został przetarg na budowę sali gimnastycznej, która powstanie obok budynku Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Bosej na Górczynie.

Już w latach 70. były starania o wybudowanie sali gimnastycznej. Od 2006 roku Rada Osiedla Górczyn zaczęła intensywnie zabiegać o zrealizowanie tej inwestycji. Trzy lata temu zlecony został projekt. Ciągle brakowało środków w budżecie na zrealizowanie tej inwestycji, do tego przedłużały się procedury administracyjne - powiedział Bartosz Zawieja, Radny Miasta Poznania, który był również przewodniczącym poprzedniej kadencji Rady Osiedla Górczyn.

"Dziesiątka" jest jedyną szkołą w Poznaniu, która nie posiada hali do zajęć wychowania fizycznego. Uczniowie muszą uczęszczać na zajęcia sportowe do oddalonego o 400 metrów kompleksu Zmartwychwstańskiego Centrum Sportu i Rehabilitacji przy zbiegu ulic Głogowskiej i Krauthofera, a miasto płaci rocznie 60 tys. zł za wynajem obiektu.

Do czerwca 2012 roku obowiązywało porozumienie ze Zmartwychwstańskim Centrum Sportu i Rehabilitacji. Umowa została przedłużona na kolejny rok. Sądzę, że w wakacje ruszy budowa hali sportowej - dodaje radny Bartosz Zawieja.

Hala gimnastyczna będzie miała dwie kondygnacje. Na parterze budynku zaprojektowano arenę sali sportowej z widownią na 50 osób, szatnie dla chłopców i dziewcząt z zapleczem socjalnym, pokój dla nauczycieli WF wraz z zapleczem, magazyny sprzętu, pomieszczenie rozdzielni głównej i toalety.

Na piętrze budynku zlokalizowane będą toalety, pomieszczenia techniczne, a także biblioteka. Z każdej kondygnacji będzie możliwy dostęp do budynku szkoły.

Obiekt będzie miał 651,97 m kw. powierzchni użytkowej, a jego kubatura wyniesie 3414,43 m3. Budowa sali gimnastycznej przy SP10 ma kosztować 2,6 mln zł, z czego 1,1 mln zł to środki z tegorocznego budżetu.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem uczniowie "Dziesiątki" już we wrześniu 2014 roku rozpoczną zajęcia wychowania fizycznego w nowym obiekcie.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: