Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje znów jeżdżą wahadłowo jednym torem. Ulica Matyi podniesiona o półtora metra - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje znów jeżdżą wahadłowo jednym torem. Ulica Matyi podniesiona o półtora metra
14-05-2013 16:48   Janusz Ludwiczak
Tramwaje Mostem Dworcowym i na ul. Matyi znów korzystają z tzw. "mijanki" i kursują na przemian wahadłowo po jednym torze. Rozpoczęły się prace przy przebudowie południowego toru i jezdni prowadzącej w kierunku Rataj. Równocześnie poziom ulicy Matyi podnoszony jest o 1,5 metra.

Od niedzieli tramwaje linii nr 6, 10, 14 i 15 znów korzystają z tzw. "mijanki", ale teraz wahadłowo kursują po torze północnym. Przez dwa dni (w piątek i sobotę) bimby po Moście Dworcowym i fragmencie ul. Matyi (od nowego dworca kolejowego do dworca PKS) kursowały po dwóch torach, a to dlatego, że robotnicy musieli zdemontować "przeplotkę" z toru południowego i zamontować ją na tor północny.

Od grudnia trwa budowa dróg dojazdowych do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Poziom ulicy Matyi wraz ze skrzyżowaniem z ul. Towarową jest podnoszony o 1,5 metra.

Podnoszenie o półtora metra ulicy Matyi wynika m.in. z budowy nowego przystanku tramwajowego i przejścia podziemnego przy skrzyżowaniu z ul. Towarową - wyjaśnia Przemysław Terlecki, rzecznik inwestora, firmy TriGranit.

Na zmiany muszą od piątku przygotować się również kierowcy. Wyłączona z ruchu została południowa jezdnia ul. Matyi. Od Mostu Dworcowego, w kierunku Rataj ruch został poprowadzony nowo wybudowanym pasem prawoskrętu (ruch jednym pasem ruchu), a dalej drogą tymczasową przez dworzec PKS. Włączenie w ul. Matyi odbywa się na wysokości południowego peronu przystanku tramwajowego "Dworzec PKS". Zmiany w organizacji ruchu mają obowiązywać do końca sierpnia.

Obecnie inwestor, firma TriGranit prowadzi prace związane z przebudową ulicy Matyi i budową ponad 2,5 km nowych dróg dojazdowych do powstającego centrum handlowego Poznań City Center, które ma zostać otwarte pod koniec roku. Wylewany jest asfalt na ul. Matyi, powstaje również nowy przystanek tramwajowy, który znajdować będzie się na wysokości ul. Towarowej. Zakończenie inwestycji drogowych i otwarcie nowego centrum handlowego Poznań City Center wraz z nowym dworcem PKS, stanowiącym Zintegrowane Centrum Komunikacyjne planowane jest w listopadzie.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

do 14-06-2022
Łazarz
32. DNI ŁAZARZA

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: