Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie będzie przejścia dla pieszych do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego - "to niebezpieczne" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nie będzie przejścia dla pieszych do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego - "to niebezpieczne"
10-05-2013 23:32   Janusz Ludwiczak
Komisja Bezpieczeństwa Ruchu, w skład której wchodzą przedstawiciele ZDM, MPK, ZTM, Straży Miejskiej i policyjnej "drogówki" nie zgodziła się na utworzenie przejścia dla pieszych, które miało powstać przy Moście Dworcowym i prowadzić do nowego dworca PKS i PKP. Wcześniej projekt przeanalizowali szczegółowo specjaliści z Politechniki Krakowskiej, którzy uznali, że jest on zasadny.

Członkowie Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania apelowali, by przy skrzyżowaniu ulic Towarowej, Matyi i Mostu Dworcowego powstało przejście dla pieszych, które prowadziłoby do nowego dworca PKP i PKS.

Chcieliśmy najkrótszego przejścia, którym można byłoby dojść do dworca PKP i PKS. Tymczasem wyznaczono drogą okrężną, do tego zrobiono absurdalne przejście podziemne po trasie najdłuższego wariantu połączenia przystanku z - tak naprawdę galerią handlową, a nie dworcem. Zabiegamy o wyznaczenie najkrótszego oraz przyjaznego osobom słabszym fizycznie przejścia. Nie dość, że jest krótkie to nie zmusza do pokonywania dodatkowych poziomów, które mogą być ogromną przeszkodą dla wielu osób. Ponadto łączy przystanek z dworcem omijając galerię handlową, czyli oszczędność czasu dla pasażerów - wyjaśnia Paweł Sowa, prezes Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania.

Władze miasta uważały jednak, że nie ma konieczności utworzenia w tym miejscu przejścia naziemnego, a piesi mają korzystać z przejścia podziemnego. Naukowcy i specjaliści z Politechniki Krakowskiej przeprowadzili specjalne badania i przygotowali ekspertyzę.

Specjaliści z Politechniki Krakowskiej uznali za zasadne wytyczenie postulowanego przez organizacje społeczne przejścia dla pieszych z przystanku na Matyi do nowego dworca PKP - mówi Włodzimierz Nowak ze Stowarzyszenia My-Poznaniacy.

Wiceprezydent Mirosław Kruszyński zdecydował, że poleci ZDM przygotować nowe, krótsze rozwiązanie przejścia dla pieszych z Mostu Dworcowego do nowego Dworca Głównego PKP, jednak na to musiała zgodzić Komisja Bezpieczeństwa Ruchu, w skład której wchodzą: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania, Zarząd Dróg Miejskich, Straż Miejska, Zarząd Transportu Miejskiego i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

W czwartek Komisja Bezpieczeństwa Ruchu wydała negatywną opinię w tej sprawie.

W dniu 9 maja Komisja Bezpieczeństwa Ruchu zaopiniowała negatywnie lokalizację dodatkowego przejścia dla pieszych przez jezdnię i torowisko tramwajowe ulicy Stanisława Matyi w sąsiedztwie ZCK. Decyzja została podyktowana względami bezpieczeństwa, zapewnienia zdrowia i życia pieszych - informuje ZDM.

Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania jednak nie poddaje się i dalej będzie starać się u ułatwienie drogi pieszym do nowego dworca PKS i PKP. Wystosowali pismo do wiceprezydenta Mirosława Kruszyńskiego, w którym piszą:

Ponieważ do dzisiaj nie otrzymaliśmy materiałów od ZDM, obiecanych na spotkaniu w dniu 24 kwietnia br., zwracamy się do Pana z uprzejmą prośbą o przesłanie nam ekspertyzy Politechniki Krakowskiej odnośnie krótszego przejścia na dworzec kolejowy.
Prosimy również o wystosowanie pełnego uzasadnienia przez Komisję Bezpieczeństwa Ruchu ZDM dlaczego przejście dla pieszych ze światłami w omawianej lokalizacji miałoby być „niebezpieczne”


Komentarze (1)

10-05-2013 23:40:40
mieszkaniec
przyjdzie czas że rozliczymy tych specjalistów!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: