Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W II LO rozpoczęła się międzynarodowa matura - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W II LO rozpoczęła się międzynarodowa matura
02-05-2013 15:32   Janusz Ludwiczak
Mimo długiego weekendu w II LO przy ul. Matejki rozpoczęła się międzynarodowa matura. W czwartek o godz. 9 do egzaminu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym przystąpiło 16 uczniów.

Program International Baccalaureate (IB) prowadzony jest w ponad 2,2 tys. szkół w 125 krajach na całym święcie, w tym w ponad 30 szkołach w całej Polsce, w tym właśnie w II LO na Matejki. Międzynarodowa matura odbywa się w "dwójce" już od dziewięciu lat.

W czwartkowy poranek szesnastu maturzystów "Dwójki" przystąpiło do egzaminu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, część osób po południu zmagało się z ekonomią. Międzynarodowe matury składają się jeszcze z języka ojczystego, matematyki i przedmiotu z nauk społecznych i przyrodniczych. Abiturienci muszą przystąpić w sumie do sześciu przedmiotów, które odbywają się w języku angielskim.

Międzynarodową maturę IB honorują takie uczelnie jak Oxford czy Cambridge. Wszyscy absolwenci II LO, którzy od środy zdają międzynarodową maturę chcą studiować za granicą.

Rok temu II LO już po raz drugi zyskało najlepszy wynik Matury Międzynarodowej w Polsce. Średnia ocena wyniosła 6,0 (w skali siedmiostopniowej). Wyniki maturalne uczniów 1349 IB School przewyższały średnią światową: świat - 29 pkt, 1349 IB School (II LO) - ponad 37 pkt. W 2012 roku zdawalność międzynarodowej matury w II LO wyniosła aż 100%, gdy w innych szkołach na całym świecie ok. 80%.

Natomiast we wtorek, 7 maja do egzaminów maturalnych przystąpią absolwenci wszystkich liceów i szkół ponadgimnazjalnych. O godz. 9:00 rozpocznie się egzamin z języka polskiego.

Maturzystom życzymy powodzenia!


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: