Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Dwudziestkapiątka" nie będzie jeździć wieczorami, w soboty, niedziele i święta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Dwudziestkapiątka" nie będzie jeździć wieczorami, w soboty, niedziele i święta
30-04-2013 11:24   Janusz Ludwiczak
Od środy nie dojedziemy bezpośrednio tramwajem linii nr 25 z Łazarza na Grunwald po godz. 18, a także w soboty, niedziele i święta. ZTM wprowadza oszczędności, dlatego "wahadło" będzie jeździć pomiędzy zajezdnią przy ul. Głogowskiej a przystankiem "Węgorka" tylko w dni robocze do godz. 18.

Od maja tramwaje linii nr 25 kursować będą tylko w dni robocze do godz. 18:00. Po godz. 18:00 oraz w soboty, niedziele i święta "dwudziestkapiątka" nie będzie kursować.

Do tej pory "dwudziestkapiątka" była zawieszana tylko w święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok i Wielkanoc. Tramwaje linii nr 25 nie jeździły również w trakcie meczy rozgrywanych na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej. Wtedy ulicą Grunwaldzką jeździły tramwaje linii nr 30. W trakcie meczu tramwaje były wycofywane przez Rondo Jeziorańskiego na tor południowy, gdzie następnie cofały się do przystanku "Stadion Miejski", a dalej odjeżdżały jako linie nr 6 i 15 po zakończeniu meczu.

Dodatkowa, wahadłowa linia tramwajowa nr 25 została uruchomiona przez MPK na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego pod koniec listopada po tym, jak pasażerowie z Grunwaldu narzekali na przepełnione i spóźniające się autobusy "za tramwaj". Przypomnijmy, że tramwaje z ulicy Grunwaldzkiej zniknęły 5 listopada 2012 r., kiedy to rozpoczął się kolejny etap budowy wiaduktu nad planowaną III ramą komunikacyjną.

W soboty i niedziele było niskie napełnienie pasażerów w tramwajach. Autobusy T1 kursują dosyć często i nie chcemy dublować obu połączeń. Pozostawiamy tramwaj linii nr 25 w dni robocze w godzinach szczytu, by wzmocnić komunikację na ul. Grunwaldzkiej i umożliwić bezpośredni dojazd z Grunwaldu do dworca i centrum - powiedział Piotr Snuszka z Zarządu Transportu Miejskiego.

Decyzja taka została podjęta po gruntownej analizie frekwencji na tej linii, w trosce o budżet ZTM. Dzięki racjonalnym oszczędnościom na tej linii możliwe będzie zachowanie dotychczasowego rozkładu oraz poprawienie punktualności na najbardziej uczęszczanych liniach - wyjaśnia ZTM.

Pasażerom pozostaje więc wieczorami, w soboty, niedziela i święta jedynie autobus "za tramwaj" linii nr T1, który dojeżdża z Junikowa ulicą Grunwaldzką do Ronda Jeziorańskiego, a następnie powraca przez Reymonta, Wyspiańskiego, Wojskową i Grunwaldzką, umożliwiając tym samym dojazd również np. do Areny.

Równocześnie od 1 maja ZTM mając na uwadze lepszą synchronizację linii wzdłuż ulicy Głogowskiej (przypomnijmy, że główna ulicą Łazarza kursować będą tylko dwie linie - nr 11 i 14) w trosce o dobro pasażerów korekcie ulegnie rozkład jazdy dla linii nr 11, który będzie zsynchronizowany w soboty i niedziele z rozkładem linii nr 14.


Komentarze (3)

02-05-2013 14:00:45
dark
bardzo dziękuje ztm za to, że czekałem dziś 15 minut na T1. Tramwaj 25 jeździć co 15 minut, ale przynajmniej był punktualny i mogłem dojechać bezpośrednio z Grochowskiej na dworzec.
30-04-2013 19:00:33
Szczur
ZTM ma najwyraźniej w nosie mieszkańców Grunwaldu, już drugi rok odciętych od komunikacji tramwajowej z resztą miasta, a zanosi się, że jeszcze rok nie będzie bezpośredniego połączenia z centrum po 18 i w weekendy. Czyżby żaden z miejskich decydentów nie mieszkał na Grunwaldzie, że lekceważą tutejszych wyborców?
30-04-2013 12:16:50
kaśka
Bardzo dziękuje ztm za utrudnianie życia i skazywanie mnie na 2 przesiadki. Proponuję, by autobus T1 również jeździć tylko do 18.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: