Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radna Katarzyna Kretkowska odwiedza łazarskich radnych i pyta o Park Wilsona i Park Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radna Katarzyna Kretkowska odwiedza łazarskich radnych i pyta o Park Wilsona i Park Kasprowicza
29-04-2013 01:08   Janusz Ludwiczak
Podczas ostatniej sesji Radę Osiedla Św. Łazarz odwiedziła poznańska radna Katarzyna Kretkowska, która pytała o Park Wilsona i pływalnię letnią przy Arenie.

Na początku sesji, która odbyła się 17 kwietnia łazarscy radni podjęli uchwałę w sprawie zmian w planie wydatków Osiedla Św. Łazarz na 2013 r.

Pierwotnie Rada Osiedla Św. Łazarz miała przekazać 9 tys. zł na dofinansowanie zakupu radiowozu dla grunwaldzkiego komisariatu. Inne rady osiedli przekazały jednak zbyt małą kwotę. W sumie nie udało się zebrać potrzebnej kwoty na zakup radiowozu, dlatego policja zwróciła się do Rady Osiedla o zakup urządzenia wielofunkcyjnego biurowego na potrzeby komisariatu. Podczas marcowej sesji radni uznali, że już w ubiegłych latach przekazali środki na zakup urządzeń komputerowo-biurowych, dlatego postanowili przekazać 9 tys. zł na zakup urządzeń do mini siłowni, która ma powstać na Placu Nowakowskiego. Okazało się jednak, że kwota ta jest niewystarczająca, brakuje 1400 zł. Brakujące środki udało się pozyskać z oszczędności po przetargu ogłoszonym przez Zarząd Zieleni Miejskiej na zakup dystrybutorów na worki na nieczystości po psach i zakup worków.

Osiedlowi radni jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu ZKZL dodatkowych środków, w kwocie 2 500 zł na zagospodarowanie skwerku przy zbiegu ulic Łukaszewicza i Stablewskiego. Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczyła wcześniej 5 tys. zł na to zadanie. Brakujące środki udało się uzyskać w wyniku oszczędności na druku "Wieści Łazarskich".

Niespodziewanie Radę Osiedla Św. Łazarza odwiedziła podczas sesji Katarzyna Kretkowska, Radna Miasta Poznania (SLD), która chciała porozmawiać o aktualnych problemach na Łazarzu. Jednym z tematów rozmów był Park Wilsona.

Nie do końca Łazarz korzysta z Parku Wilsona. Może mieszkańcy chcieliby, by odbywał się tam np. przemarsz orkiestr dętych. Można wykorzystać muszlę koncertową. Wiadomo, że są orkiestry i chóry, które nie mają gdzie występować - mówiła Katarzyna Kretkowska, Radna Miasta Poznania.

Park Wilsona jest zabytkowy i podlega pod Palmiarnię. Współpraca z dyrektorem nie jest łatwa - wtórował Łukasz Prymas, członek Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

To, że Park Wilsona jest zabytkowy, nie oznacza, że musi nim zarządzać Palmiarnia. Najlepszym przykładem jest Stare Zoo, które również jest zabytkiem, a stało się pięknym parkiem dla Jeżyc - wskazywała poznańska radna Katarzyna Kretkowska.

Wydaliśmy na plac zabaw 80 tys. zł, a nie ma tam zbyt dużo elementów zabawowych. Każdy projekt kosztuje 1500 zł. Pani projektantka zażyczyła sobie, że wszystkie części placu zabaw muszą być ze Szwecji, są to potworne koszty - wyjaśniała Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Kolejną poruszaną sprawą była pływalnia w Parku Kasprowicza.

Wokół Parku Kasprowicza powstają nowe bloki. Jeden z inwestorów wystąpił o wydanie warunków zabudowy dla terenu, na którym znajdował się stadion Energetyka. Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego zakłada, że mają tam być tereny rekreacyjno-sportowe. Powinniśmy jako rada osiedla wnioskować o sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Parku Kasprowicza - argumentował Łukasz Prymas.

Plan zagospodarowania musi przygotować Miejska Pracownia Urbanistyczna. W Parku Kasprowicza musi funkcjonować pływalnia. Basen, który został zbudowany przez miasto na os. Batorego kosztował 12 milionów złotych, a od pierwszego dnia nie przynosi on strat. Musiałby znaleźć się prywatny inwestor. Podobnie może być z Areną. Jeśli jej nie zmodernizujemy stanie się z nią to samo z co letnią pływalnią - twierdzi radna Katarzyna Kretkowska.

Kolejna sesja Rady Osiedla Św. Łazarz ma odbyć się 15 maja. Radni przystąpią za kilka tygodni również do opracowywania projektu budżetu na 2014 rok.


Komentarze (5)

10-05-2013 13:30:54
mieszkanka łazarza
Mam pytanie do Radnych Osiedla Łazarz czy doczekamy sie Rynku z prawdziwego zdarzenia który bedzie przypominał moje jak i państwa wspaniałe wspomnienia o tym miejscu w chwili obecnej jest to śmierdące miejsce tylko pracujący tam ludzie przypminają tamte czasy, może Rada Osiedla jako przedstwiciel mieszkańców mają odpowiednie narzędzie aby sprawę wyglądu oraz czystości omówić z odpowiednimi urzędnikami którzy za ten stan odpowiadają.
07-05-2013 00:17:27
Agn
Pomysł z placem zabaw ze Szwecji nie jest pomysłem Rady Osiedla. To tylko organ opiniotwórczy. Z tymi pretensjami to chyba należy udać się wyżej w hierarchii urzędasów... no i trzeba wziąć pod uwagę polskie realia, a tam rączka rączkę myje... przecież nie dadzą zarobić polskim firmą tylko tym ze Szwecji bo na bank jakiś znajomy urzędasa jest prezesem
29-04-2013 17:01:19
De.@carlos
Wcale nie za takie małe produkują. Nieraz za jedną zabawkę chcą po 6, 8 lub 10tyś zł.
29-04-2013 13:28:49
Carlos
Wydali 80 tys na ten placyk zabaw? zdumiewające - jedna drabinka, linki i jakieś kule do przeskakiwania nawet jednej huśtawki nie postawili, no i ta szwecja - skąd ten pomysł, tyle firm Polskich produkuje piękne place zabaw za o wiele mniejsze pieniadze. Ciekawy wymóg pani projektant i ciekawe jaka firma to wyposażała - Szanowna Redakcjo temat do sprawdzenia i czy planują rozbudowę tego pożal się placyku z tym czarnym obrzydliwym kurzącym sie piachem, po którym dziecko trzeba wsadzać do wanny.
29-04-2013 11:00:54
gość
Brawo Łukasz Prymas!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: