Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Koty po przejściach czekają w Palmiarni na nowy dom - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Koty po przejściach czekają w Palmiarni na nowy dom
20-04-2013 15:46   Janusz Ludwiczak
Kotka pozostawiona na trzy tygodnie bez opieki w mieszkaniu, kot wyrzucony na śmietnik, a nawet koty, które miały zostać zabite - to tylko kilka z przypadków podopiecznych Fundacji dla Zwierząt "Animalia, które czekają na swoje nowe domy. W weekend w Palmiarni odbywa się wystawa kotów przeznaczonych do adopcji.

Fundacja dla zwierząt "Animalia" wspólnie z Palmiarnią zorganizowały w ten weekend pokaz kotów przeznaczonych do adopcji.

Są to koty znalezione na ulicach, działkach czy w piwnicy. Koty te trafiły do nas na skutek różnych nieszczęśliwych zbiegów okoliczności. Szukamy im nowych domów. Na każdej wystawie futrzaki znajdują nowy dom. W ostatnim roku udało się znaleźć dom dla ponad 80 kotów - wyjaśnia Alina Czyżykowska, Fundacja dla zwierząt "Animalia".

Do fundacji trafiają koty najczęściej po przejściach, które spotkał zły los.

Po interwencji policji trafiła do nas kotka, która była pozostawiona sama na trzy tygodnie w mieszkaniu. Kotka przeżyła tylko dlatego, że miała dostęp do wody i suchej karmy. Gdy weszliśmy do mieszkania panował tam straszny smród, a kotka była ledwo żywa. Mamy też dwa kotki, które były w jednym zakładzie. Właściciel firmy oferował 50 złotych osobie, która wywiezie koty w kartonie. Mamy też kotkę, która okociła się w piwnicy. Przeżyło tylko jedno kocię, kotka nie miała do nich dostępu . Znaleźliśmy też kota, która został wyrzucony na śmietnik - powiedziała Agnieszka Bobek z Fundacji "Animalia".

Podczas pokazu będzie można poznać podopiecznych fundacji czekających na swoje domy i adoptować kociego pupila po zapoznaniu się z obowiązkami, jakich będzie musiał podjąć się przyszły właściciel kota.

Koty można oglądać jeszcze w niedzielę w godz. od 10:00 do 16:00. Bilet wstępu do Palmiarni (normalny 7 zł, ulgowy 5 zł) jest biletem na pokaz.


Komentarze (1)

20-04-2013 17:31:50
morlock
Kot po przejściach jest tak zdyscyplinowany że rodzona mama go nie poznaje po jego powrocie z wojska. Bez pytania sprząta po sobie, dziękuje za obiad podstawiony pod pysk, nie upuszcza pod siebie opakowań po przekąskach, gumach itp. Jest uprzejmy dla starszych, burakom przeciwstawia się, w swojej czy innych obronie. Nie trep Go tego nauczył ale Fala. Co najlepsze, uczy potomków tego samego.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: