Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PeSTka do Dworca Zachodniego dojedzie dopiero we wrześniu! Miesiąc później tramwaj na Junikowo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PeSTka do Dworca Zachodniego dojedzie dopiero we wrześniu! Miesiąc później tramwaj na Junikowo
19-04-2013 01:16   Janusz Ludwiczak
Nie w lipcu, a dopiero we wrześniu ma ruszyć Poznański Szybki Tramwaj do Dworca Zachodniego i ul. Głogowskiej. Opóźniona jest również inwestycja związana z przebudową ul. Grunwaldzkiej. Tramwaje na Junikowo mają wrócić dopiero pod koniec października.

W czwartek postępy na placach budowy oglądał prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Po realizowanych inwestycjach oprowadzali go szefowie Zarządu Dróg Miejskich, spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012 oraz Zarządu Transportu Miejskiego.

We wtorek informowaliśmy, że w lipcu uruchomiona ma zostać trasa Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej. Ten termin nie jest już aktualny. PeSTka na Łazarz ruszyć ma dopiero z początkiem września!

Myślę, że PeSTka mogłaby ruszyć 1 września. Zakończenie budowy nastąpi 30 czerwca. Na uprawomocnienie decyzji - pozwolenia na użytkowanie potrzebujemy półtora miesiąca, ponieważ nie działamy w trybie Euro. Przypominam, że na odbiór techniczny Franowa czekaliśmy pół roku. Odbiory techniczne PeSTki mogą potrwać nawet około dwóch miesięcy - powiedział Andrzej Nowakowski, prezes spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012.

Dwumiesięczne opóźnienie związane może być nie tylko z kwestią odbiorów technicznych, ale również przeprowadzeniem ćwiczeń z udziałem strażaków i służb ratowniczych. Później na nowej trasie PeSTki szkolić będą się motorniczowie.

Opóźnienie w uruchomieniu trasy PST do Dworca Zachodniego związane będzie również z rozbiórką Mostu Uniwersyteckiego i trwającą przebudową Ronda Kaponiera.

Prace związane z rozbiórką Mostu Uniwersyteckiego będziemy prowadzić nie tylko nad trasą PeSTki, ale linią kolejową. Roboty będą prowadzone przy odpowiednim zabezpieczeniu, a także w nocy, kiedy tramwaje i pociągi nie będą jeździć. Możliwe, że na dwa, trzy dni nastąpi wyłączenie ruchu kolejowego i tramwajowego - tłumaczy Kazimierz Skałecki, zastępca dyrektora ZDM ds. inwestycji.

Później niż zakładano ruszą również tramwaje na Junikowo. Kłopoty ma wykonawca przebudowy ul. Grunwaldzkiej i budowy wiaduktów pod III ramę komunikacyjną.

Jeżeli firma Pol-Dróg utrzyma się na rynku, nie upadnie i podpisze porozumienie zdobędzie gwarantowane środki finansowe na dalszą budowę, to pod koniec października otworzymy Grunwaldzką. Jeżeli firma upadnie to będziemy musieli ogłosić nowy przetarg, a to opóźni inwestycję - wskazywał Andrzej Nowakowski, Infrastruktura Euro Poznań 2012.


Komentarze (5)

21-04-2013 18:45:13
Bartek
Jeżeli zawiedzie gdzieś człowiek, to odpowiedzialność spoczywa też na jego przełożonym. Więc, jeżeli w mieście są same problemy z terminami inwestycji, z ich synchronizacją to powinien za to odpowiedzieć Prezydent Miasta, jako osoba zarządzająca miejskimi spółkami. A co my byśmy mogli zrobić jako mieszkańcy? Skrzyknąć kilkadziesiąt tysięcy osób, wyjść na ulicę i domagać się ustąpienia winnych tego bałaganu z Panem Prezydentem Grobelnym na czele.
19-04-2013 20:27:37
kasia
@kaśka, ja mam podobnie, całą zimę marzłam rano w 14 z Głogowskiej/Hetmańskiej do Placu Wolności. Dodatkowo rodzina mieszka w pobliżu Grunwaldzkiej, brak tramwaju jest strasznym utrudnieniem dla ludzi stamtąd. Chciałabym, żeby udało się wyraźnie nazwać winnych takiego stanu rzeczy (na forach komentatorzy często wymieniają niejakiego Rysia, inni pewną spółkę), i żeby ktoś poddał pomysł co my jako obywatele i mieszkańcy moglibyśmy zrobić. Kto właściwie powinien zostać pociagnięty do odpowiedzialności? (Widziałam właśnie jak na Facebooku ktoś rzucił ideę powstania na Grunwaldzie;) co mimo wszystko byłoby rozwiązaniem ekstremalnym i raczej nierealnym...)
19-04-2013 13:23:06
kaśka
A tak liczyłam, że od lipca będę miała szybszy i lepszy dojazd na Opieńskiego, a co mi pozostaje? Jeździć 14 naokoło przez centrum, przez co muszę pół godziny wychodzić z domu wcześniej niż było to jeszcze pół roku temu albo pokonywać za każdym razem dodatkowy kilometr z buta od Bałtyku do mostu Teatralnego. Czy naprawdę nie można pestki uruchomić od lipca???
19-04-2013 10:47:14
espe
1 września, ale chyba 2014 roku?
19-04-2013 10:17:13
pyra
Pestka miala ruszyc poczatkowo na czerwiec 2012, pozniej mowilo sie o styczniu 2013, potem lipiec i teraz wrzesien? To jest paranoja, dlaczego nie poleca glowy w spolce Infrastruktura Euro Poznan 2012 za opoznienia? Wykonawca-firma budowlana za opoźnienie budowy otrzymuje kary finansowe. Widac, ze Grobelny juz kompletnie nie panuje nad miastem, to tak jakby gospodarz domu nie wiedział co się dzieje wokół jego posesji.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: