Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przyszli lekarze mogli poznać Uniwersytet Medyczny od kuchni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przyszli lekarze mogli poznać Uniwersytet Medyczny od kuchni
09-04-2013 17:32   Janusz Ludwiczak
Drzwi Otwarte odbyły się we wtorek w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego przy ul. Przybyszewskiego. Przyszli studenci mogli nie tylko dowiedzieć się o zasadach rekrutacji na poszczególne wydziały, ale sprawdzić, czy nadają się na lekarzy lub farmaceutów. Równocześnie pracownicy Sanepidu przeprowadzali pomiary tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Przez pięć godzin chętni, którzy chcą od października rozpocząć naukę na Uniwersytecie Medycznym mogli w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym przy ul. Przybyszewskiego dowiedzieć się o zasadach rekrutacji na Wydziały: Lekarski, Farmaceutyczny czy Nauk o Zdrowiu.

W ramach drzwi otwartych można było sprawdzić jak wygląda praca laboratorium i pracowni farmaceutycznej, a także co studenci porabiają w wolnym czasie. Przyszli "medycy" nie tylko się uczą, ale również redagują miesięcznik "Puls UM" czy śpiewają w uczelnianym chórze.

W tym samym czasie pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wraz ze studentami z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA zachęcali do rzucania palenia tytoniu. W holu Centrum Kongresowo-Dydaktycznego przeprowadzone zostały pomiary tlenku węgla w wydychanym powietrzu, połączone z poradnictwem antynikotynowym.

Wszystko to odbyło się w ramach akcji "Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT", której głównym celem jest ochrona zdrowia mieszkańców przed szkodliwym działaniem dymu tytoniowego, zwiększenie wiedzy na temat palenia tytoniu oraz wzmożenie przestrzegania zapisów ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Podobna akcja odbędzie się 29 kwietnia w godz. od 11:30 do 13:30 w Starostwie Powiatowym przy ul. Jackowskiego 18.


Komentarze (1)

09-04-2013 18:32:50
obłuda
I tu starsi lekarze usiłowali mnie leczyć przez 5 lat na coś na co nie byłem chory a za WIELKIM PRZEPROSZENIEM "gówniarz" z zerowym stażem na Lutyckiej właściwie zdiagnozował przypadłość i być może uratował mi życie. Przy okazji pozdrów Pan redaktorze były PSK2 od lekarzy "zmuszonych do emigracji". Ten wpis jestem im winien.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

09

lip

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

16

lip

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: